Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wejście Polski do strefy euro. Trzaskowski: musimy o tym mówić

28
Podziel się:

Zdaniem byłego wiceministra spraw zagranicznych, przyszłość Polski to Europa, ponieważ tam rozstrzygają się tak istotne sprawy jak budżet UE, czyli pieniądze na rozwój.

Wejście Polski do strefy euro. Trzaskowski: musimy o tym mówić
(Bartosz Wawryszuk)

Polska musi powrócić do centrum decyzyjnego UE, a nie tylko obrażać partnerów w Unii - przekonywał podczas niedzielnej konwencji PO w Gdańsku były wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski. Zachęcał też do debaty na temat wejścia naszego kraju do strefy euro.

Były wiceminister spraw zagranicznych zapowiedział, że jeśli Platforma odzyska władzę, przywróci opinię o Polsce jako państwie sukcesu, państwie otwartym. - Nie damy się zmarginalizować, dlatego musimy również mówić o tematach trudnych takich, jak wejście do strefy euro, bo my nie możemy sobie pozwolić na to, żeby być na marginesie Unii Europejskiej, gdzie nas próbuje zesłać PiS - podkreślił Rafał Trzaskowski.

Jego zdaniem, przyszłość Polski to Europa, ponieważ tam rozstrzygają się tak istotne sprawy jak budżet UE, czyli pieniądze na rozwój, kwestie dotyczące polityki energetycznej, rolnej, stabilności. - To UE pozwoli nam stawić czoła największym wyzwaniom, które przed nami stoją - migracji, terroryzmowi. Musimy wrócić do centrum decyzyjnego, być jednym z państw, które podejmują decyzje, a nie tylko obrażają partnerów, walą pięścią w stół w domu, a milczą na europejskich salonach - przekonywał Trzaskowski.

Wspominał też, że jego pradziadek Bronisław zakładał pierwsze żeńskie gimnazja w Galicji. - Nie chcę żyć w państwie, w którym się będę musiał tłumaczyć, że był wrażym propagatorem złej idei gender - ironizował. - Brat i siostra mojej mamy walczyli w szeregach Armii Krajowej w powstaniu warszawskim. Nie chcę się tłumaczyć, że przez to, że nie byli wystarczająco wyklęci, należeli do jakiejś lewackiej instytucji - mówił.

- Mój ojciec grał jazz i musiał się w latach 50. chować w szafie i udawać, że uczestniczy w urodzinach, bo jazz był zakazany. Nie chcę powrotu do czasów, żeby ktoś się zastanawiał, czy jazz jest wystarczająco polską muzyką, a przede wszystkim nie chcę żyć w czasach, w których ktokolwiek ma czelność kwestionować takie autorytety, jak Lech Wałęsa - zaznaczył poseł Platformy.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
Konfederat Pa...
4 lata temu
W drugiej turze głosujcie na Dudę. Bo Trzaskowski chcę wejść do strefy euro.
TT
8 lat temu
Panie Trzaskowski niech Pan nie czyta tych durniów wypowiadających się tutaj. W pełni podzielam Pana zdanie.
robol
8 lat temu
Trzaskowski,napisz załosny donosik.Dobry jesteś
FX
8 lat temu
Boże chroń nas od powrotu do władzy tych złodzieji
m-53
8 lat temu
[QUOTE] zakładał pierwsze żeńskie gimnazja w Galicji. - Nie chcę żyć w państwie, w którym się będę musiał tłumaczyć, że był wrażym propagatorem złej idei gender [/QUOTE] Idio...ta. Przecież facet bredzi. Co ma wykształcenie kobiet, równe prawa (i obowiązki) do ideologii gender. Reszta jego wypowiedzi na podobnym poziomie.
...
Następna strona