Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Koniec z nieuczciwymi reklamami suplementów. Będą kary

17
Podziel się:

Główny inspektor sanitarny będzie mógł wymierzyć karę nawet 20 mln zł podmiotowi, który prowadzi reklamę suplementu diety sprzeczną z prawem.

Koniec z nieuczciwymi reklamami suplementów. Będą kary

Drakońskie kary za przekręty, nowe zasady znakowania opakowań i ograniczenie inwencji reklamowej. To kluczowe postanowienia szykowanych właśnie przepisów - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Najważniejszy wydaje się przepis sankcyjny. Pozwoli on głównemu inspektorowi sanitarnemu wymierzyć karę nawet 20 mln zł podmiotowi, który prowadzi reklamę suplementu diety sprzeczną z prawem.

Jeśli więc - jak podkreśla gazeta - producent wymyśli nieistniejące schorzenie (np. zespół niepłonącego konara) - zapłaci. Jeżeli będzie przekonywał, że magnez leczy depresję, choć nie ma takiego działania - zapłaci. Zapłaci również, jeśli wskaże, że produkowany przez niego suplement jest lekiem.

Anna Mossakowska-Ziemniak, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów i Dystrybutorów Suplementów, nie czuje się jednak projektem zszokowana.

- Szczerze kibicujemy ustawodawcy we wprowadzaniu zmian, które pozwolą wyeliminować z rynku nierzetelne reklamy - mówi.

Zobacz także: Zobacz także: Ostatnie dni pigułki "dzień po" bez recepty. Czy ustawiają się po nią kolejki?
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
Antoś
6 lat temu
A doktor Zięba zaleca lewatywe z kawy na depresje.
nieduduś
6 lat temu
To i modlitwa do likwidacji... .Nie ma podstaw do jej stosowania!!!
cadyk
6 lat temu
Nareszcie jest rzad ,który dba o interesy ogłupionego przez PO ludu . Brawo PiS aby tak dalej
Vvvg
6 lat temu
Antychryst będzie w rzeczywistości trochę większy niż przeciętny człowiek ale jak izebel zostanie strącony na ludzi a kościół zabrany w obłoki wtedy się ukaże . On będzie zwykłym magikiem ale czeka aż szatan zaślepki cały świat wtedy opór zniknie całkowicie bo zwiedzenie nastąpi w czakramie 3 oka tj pycha intelektualna która jest szatanem i nie szukajmy teori spiskowych ale niech Bóg zniszczy w nas ten czakram kontroli w ogniu krzyża wtedy Bóg sia w nas przeciwstawi bo sami z siebie nic nie możemy
Wogo
6 lat temu
"Koniec wciskania kitu" - szklarze się załamią