Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Światowa gospodarka dostała zadyszki. Alarmujący raport MFW

0
Podziel się:

Jako największe globalne zagrożenia autorzy wymieniają brak stabilności na giełdach, niskie ceny ropy i konflikty geopolityczne.

Na zdjęciu szefowa MFW Christine Lagarde
Na zdjęciu szefowa MFW Christine Lagarde (AFP PHOTO / William West / EastNews)

Globalna gospodarka osłabła i jest bardzo podatna na "negatywne wstrząsy". Takie ostrzeżenie wydali w specjalnym raporcie eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Na giełdach spadki, kursy walut się wahają, a oznaki osłabienia ekonomicznego widać na całym świecie - czytamy w dokumencie. Raport stwierdza też, że niepokojące są dane z Chin - tamtejsza gospodarka rozwija się tempie najwolniejszym od 25 lat.

Jako największe globalne zagrożenia autorzy wymieniają brak stabilności na giełdach, niskie ceny ropy i konflikty geopolityczne.

Raport opublikowano przed rozpoczynającym się piątek w Szanghaju szczytem ministrów finansów państw grupy G20 i szefów banków centralnych. Fundusz wzywa ich do przyjęcia skoordynowanego planu mającego pobudzić gospodarkę.

W styczniu Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę globalnego rozwoju na ten rok do trzech i czterech dziesiątych procent.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)