Notowania

giełda
02-05-2018 (10:09)

Świetny kwiecień CCC. Przychody w górę o jedną trzecią

Po słabym lutym i marcu giełda z niepokojem czekała na kolejne dane o sprzedaży w sklepach CCC. Te okazały się bardzo dobre.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CCC / materiały prasowe)
Po trzech słabszych miesiącach, w kwietniu CCC wróciła do formy

Po słabym lutym i marcu giełda z niepokojem czekała na kolejne dane o sprzedaży w sklepach CCC. Te okazały się bardzo dobre.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC za kwiecień wyniosły 455,4 mln zł i były wyższe o 32,5 proc. rok do roku - podała spółka. To spora ulga dla osób wierzących w dalszy rozwój spółki, bo w lutym i marcu przychody spadały, odpowiednio o 4,9 proc. i 19,3 proc.

To pomogło notowaniom spółki. Akcje wzrosły w środę o 1,7 proc.

Notowania akcji CCC w ostatnim tygodniu

Zobacz też: Polskie firmy podbijają świat usługami i sklepami internetowymi

Licząc łącznie pierwsze cztery miesiące roku CCC odnotowała wzrost sprzedaży o 8 proc. rdr do ponad 1150 mln zł. To jednak tylko dzięki sklepowi e-obuwie.

Jego przychody w kwietniu wyniosły 90,6 mln zł i były wyższe o 88 proc. rdr. Narastająco za okres styczeń-kwiecień wyniosły 259,2 mln zł i były wyższe o 63 proc. rdr.

Sklepy stacjonarne sieci CCC w samym kwietniu miały lepsze niż rok temu wyniki. Sprzedały o 24,1 proc. więcej. Jednak patrząc od początku roku wygląda to gorzej. Narastająco za okres styczeń-kwiecień ich przychody spadły o 1,2 proc. w stosunku do roku 2017.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, handel detaliczny, ccc, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-05-2018

Tu też dokładnie widać zamożność Polaków!Zamiast kupować buty, zmuszeni są nabywać produkt obuwiopodobny w CCC. Jest powód do radości.

03-05-2018

CcC3 pary butów zimowych dla żony i dzieci.Pierwsze po miesiącu przetarła sie podeszwa 2 po dwóch miesiącach trzecie po 3 miesiącach podeszwa … Czytaj całość

03-05-2018

olaCoraz gorsza jakość! Niewspółmiernie wysokie ceny, w stosunku do tej tandety, jaką nam konsumentom proponują. Ostatnie zakupy zrobiłam tam w 2015 r.

Rozwiń komentarze (7)