Notowania

Zmiany w rozliczaniu PIT. Znika ważne udogodnienie

W przyszłym roku nie będzie można już można zostawić pracodawcy PIT-u do rozliczenia. Będziemy zdani na rozliczenie samodzielne albo zlecenie tego urzędowi skarbowemu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Dobuszyński / Reporter)
Pracodawca już za nas PIT-u nie wypełni.

Jak podaje serwis TVN24BiŚ powołując się na wyliczenia Ministerstwa Finansów, zmiana dotknie 400 tys. osób (tylu podatników skorzystało z takiej możliwości przy rozliczeniu za 2016 rok).

Do tej pory pracownicy zatrudnieni tylko w jednym miejscu pracy i nie uzyskujący innych dochodów, rozliczenie PIT-u mogli zostawić pracodawcy. Wystarczyło, że w styczniu złożyli w firmie odpowiedni wniosek.

W 2018 roku takiej możliwości już nie będzie. Rozliczenie będziemy musieli albo przygotować sami, albo poprosić o to urząd skarbowy.

Zobacz też: Rachunek od państwa. Na co idą twoje podatki?

W tym drugim przypadku fiskus powinien przygotować wstępnie wypełniony dokument w ciągu pięciu dni i odesłać nam do sprawdzenia. Jeśli wszystko jest w porządku, pozostaje już tylko odesłać go z powrotem do skarbówki.

W 2018 roku zmienia się też kwota wolna od podatku - do 8 tys., choć nie każdy będzie mógł skorzystać. Większe ulgi są też przewidziane dla artystów.

Tagi: system podatkowy w polsce, wiadomości, gospodarka, podatki, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2017

obywatel RPNie każdy będzie mógł skorzystać z 8-tysięcznej ulgi podatkowej? Dlaczego? Przecież wszyscy płacimy podatki i wszystkim należy sie ta ulga bez … Czytaj całość

18-12-2017

318zebyscie byli tak zorganizowani w innych dziedzinach zycia , sluzbie zdrowia,sadownictwie , to bylby dobrobyt a tak jestescie mistrzami tylko tam … Czytaj całość

18-12-2017

isia123ja już wiem na co idą nasze podatki, od dwóch lat na TWIERDZĘ KSIĘDZA RYDZYKA

Rozwiń komentarze (33)

Wybrane dla Ciebie