Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

System Rejestrów Państwowych. Po aktualizacji nadal występują błędy

0
Podziel się:

Mimo aktualizacji Systemu Rejestrów Państwowych, ten cały czas generuje błędy. Urzędnicy przyznają jednak, że jest ich mniej.

System Rejestrów Państwowych. Po aktualizacji nadal występują błędy
(MSW)

Nie będzie zmian w Systemie Rejestrów Państwowych. W nocy zaktualizowano program komputerowy, ale błędy nadal występują, choć w mniejszej liczbie niż dotychczas.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach Andrzej Leszkowicz mówi, że problemy występują na przykład w trakcie sporządzania aktów zgonu. Mimo zatwierdzenia aktu podpisem elektronicznym system nie unieważnia numeru PESEL i dowodu osobistego osoby zmarłej.

Andrzej Leszkowicz przyznaje, że system działa stabilniej niż na początku, ale ciągle zdarzają się w jego pracy kilku czy kilkunastominutowe przestoje. Kierownik siedleckiego USC dodaje, że wszelkie problemy są za pośrednictwem lokalnego administratora systemu zgłaszane do ministerstwa.

System Rejestrów Państwowych uruchomiono na początku marca. Umożliwia on m.in. złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego czy uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z pijanymi kierowcami. Będą drastyczne kary Prowadzący pod wpływem alkoholu będą mieli przymusowo montowane blokady w autach.
System Rejestrów po miesiącu wciąż działa źle Zdarzają się opóźnienia w działaniu systemu i chwile kiedy w ogóle nie działa.
Będzie nowy obowiązek meldunkowy Rząd chce jednak zrezygnować ze starych przepisów. Szybko zastąpi je jednak nowymi.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)