Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

System Rejestrów Państwowych po miesiącu wciąż z problemami

0
Podziel się:

Zdarzają się opóźnienia w działaniu systemu i chwile kiedy w ogóle nie działa.

System Rejestrów Państwowych po miesiącu wciąż z problemami
(PAP/Lech Muszyński)

Nie ma paraliżu, ale do ideału ciągle daleko - tak System Rejestrów Państwowych po blisko miesiącu jego działania oceniają urzędnicy.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Siedlcach Andrzej Leszkowicz powiedział reporterowi Informacyjnej Agencji Radiowej, że funkcjonowanie systemu poprawia się stopniowo.

- W dalszym ciągu zdarzają się drobne opóźnienia w działaniu systemu, albo chwile kiedy system w ogóle nie działa i wtedy musimy godzinę czy półtorej poczekać - informuje Andrzej Leszkowicz. - Staramy się, żeby nasi petenci tego nie zauważyli. Zawsze mówię, że to nie jest fabryka gwoździ, tylko jednak sporządza się tu akty stanu cywilnego, więc muszą być zrobione bardzo dokładnie, bo potem uczestniczą w obrocie prawnym.

Sam system Andrzej Leszkowicz ocenia jednak pozytywnie.

- Na pewno ułatwia to życie, może nie pracownikom, ale interesantom, bo więcej osób może załatwić u nas wszystkie swoje sprawy. Jeżeli chodzi o urodzenie, to od razu nadajemy PESEL, meldujemy dziecko i interesanci nie muszą później chodzić do wydziału spraw obywatelskich i do ewidencji ludności, dowodów osobistych, bo to już jest wszystko od razu u nas zrobione.

System Rejestrów Państwowych uruchomiono na początku marca. Umożliwia on m.in. złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego czy uzyskanie odpisu aktu stanu cywilnego w dowolnym urzędzie gminy na terenie kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
MSW: rewolucja w urzędach to sukces Resort wylicza, że tylko wczoraj w pierwszym dniu funkcjonowania zarejestrowano ponad 100 tysięcy spraw.
Ślub nie tylko w urzędzie. Duże zmiany Ślub w dowolnie wybranym USC lub poza urzędem umożliwia nowe prawo o aktach stanu cywilnego, które wchodzi w niedzielę w życie.
Zmiany w sądach. Dostały nowe uprawnienia Sejm przegłosował nowelizację, która pozwoli sądom administracyjnym lepiej kontrolować urzędy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)