Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja na Ukrainie. Merkel wzywa Rosję do wycofania rosyjskiej broni

0
Podziel się:

- Zabiegamy nadal o dialog z Rosją. Sankcje nie wykluczają dialogu - powiedziała Merkel.

Sytuacja na Ukrainie. Merkel wzywa Rosję do wycofania rosyjskiej broni
(PAP/EPA)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała władze Rosji do podjęcia działań w celu uspokojenia sytuacji na Ukrainie. Zapowiedziała, że przy okazji szczytu Azja-Europa spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem; sankcje wobec Moskwy pozostaną.

_ - Pomimo zawartego rozejmu, sytuacja na Ukrainie jest nadal skrajnie trudna _ - powiedziała Merkel w oświadczeniu swego rządu w Bundestagu przed rozpoczynającym się dzisiaj dwudniowym szczytem Azja-Europa w Mediolanie oraz posiedzeniem Rady Europejskiej w przyszłym tygodniu w Brukseli.

Jak zaznaczyła kanclerz, od wejścia w życie zawieszenia broni na Ukrainie zginęło ponad 300 osób. - _ Nadal codziennie nadchodzą wiadomości o walkach i ofiarach _ - dodała szefowa niemieckiego rządu. - _ Decydujący wkład do deeskalacji sytuacji musi wnieść Rosja _ - powiedziała Merkel.

Za decydujące kanclerz uznała _ całkowitą realizację _ ustaleń z Mińska z początku września. _ - Chodzi o wycofanie rosyjskiej broni, skuteczne zabezpieczenie granicy pod kontrolą OBWE, a także przeprowadzenie wyborów samorządowych we wschodniej Ukrainie i to według prawa ukraińskiego _ - powiedziała Merkel, dodając, że te kwestie poruszy podczas rozmowy z Putinem.

Kanclerz Niemiec podkreśliła, że naruszenie terytorialnej integralności Ukrainy i złamanie prawa międzynarodowego, jakim była aneksja Krymu, _ nie pozostanie bez odpowiedzi _. Dlatego sankcje pozostają ważnym elementem naszej taktyki służącej rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie. - _ Nie są jednak celem samym w sobie _ - zastrzegła. - _ Zabiegamy nadal o dialog z Rosją. Sankcje nie wykluczają dialogu _ - powiedziała Merkel.

Czytaj więcej w Money.pl
Tranzyt gazu przez Ukrainę? "Wciąż problem" _ Co się tyczy przyszłości eksportu rosyjskiego gazu do Europy, problem tranzytu przez Ukrainę wciąż istnieje _.
Barroso chce uspokoić Putina. Napisał list Chodzi o wdrażanie umowy stowarzyszeniowej Unia Europejska - Ukraina.
Amerykański raport nie zostawia złudzeń: Europa zależna od Rosji Wniosek jest taki, że niezależnie od różnych hipotetycznych scenariuszy Europa nie odejdzie od rosyjskiego gazu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)