Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
12.11.2014 08:30

Sytuacja na Ukrainie. Trwają rozmowy o rządowej koalicji

W rozmowach biorą udział przedstawiciele Bloku Petra Poroszenki, Frontu Ludowego Arsenija Jaceniuka, Samopomocy, Partii Radykalnej i Ojczyzny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ВО Свобода / Wikipedia (CC BY 3.0))

Uczestnicy rozmów koalicyjnych na Ukrainie ustalili ogólne zasady powołania nowego sojuszu. Negocjacje trwają od wyborów parlamentarnych, które odbyły się 26 października.

W rozmowach biorą udział przedstawiciele Bloku Petra Poroszenki, Frontu Ludowego Arsenija Jaceniuka, Samopomocy, Partii Radykalnej i Ojczyzny. W ciągu ponad dwóch tygodni negocjacji udało się ustalić, że umowa koalicyjna będzie zawierać między innymi, opis reform, które trzeba przeprowadzić natychmiast i później. Po rewolucji, ukraińscy politycy nie mówią już o podziale stanowisk, a o podziale sfer odpowiedzialności.

- _ Front Ludowy i Jaceniuk są odpowiedzialni na przykład za gospodarkę, Samopomoc za sferę socjalną, Partia Radykalna za coś innego... Jesteśmy profesjonalistami i podzieliliśmy sfery odpowiedzialności _ - powiedział Mykoła Tomenko z Bloku Petra Poroszenki.

Ustalono też, że umowa koalicyjna będzie właściwie także programem nowego rządu. Sojusz będzie liczył prawdopodobnie ponad 300 deputowanych, czyli będzie miał większość konstytucyjną.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja na ukrainie, petro poroszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz