Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w Rosji. Putin o naciskach

0
Podziel się:

- Ci, którzy próbują naciskać, mają za krótkie ręce - powiedział.

Sytuacja w Rosji. Putin o naciskach
(PAP/EPA)
bEIJFWbp

Rosyjski prezydent odniósł się do wypowiedzi rzecznika praw człowieka Federacji Rosyjskiej Ełły Pamfiłowej, która zauważyła, że obecnie na Rosję wywierany jest nacisk ze wszystkich stron. - _ Trochę pani przesadziła. Nikt na nas nie naciska. Owszem próbują, ale na pewno nie ze wszystkich stron. Ci, którzy próbują naciskać, mają za krótkie ręce _ - powiedział.

Odpowiadając na jedno z pytań, prezydent dopuścił możliwość złagodzenia ustawy o organizacjach pozarządowych (NGO) otrzymujących środki finansowe z zagranicy, a uczestniczących w życiu politycznym Rosji.

Dokument nakłada na takie organizacje obowiązek występowania o wpis do prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestru _ zagranicznych agentów _, nie przewiduje jednak możliwości wykreślenia z tego spisu.

bEIJFWbr

Putin przyznał, że ustawa ta _ nie jest idealna . Przypomniał zarazem, że uchwalono ją, aby _ z zagranicy za pomocą zasobów finansowych nikt nie mógł ingerować w wewnętrzne procesy polityczne w Rosji _. - Kiedy z zagranicy płacą za wewnątrzpolityczne procesy, to zapewniam was, że bez względu na to, co mówią, dążą do osiągnięcia nie naszych interesów narodowych, ale swoich własnych. Interesy te niekiedy są zbieżne, ale częściej - nie są _ - oznajmił prezydent.

Putin zaprzeczył, jakoby w Rosji występowały problemy z prawami mniejszości seksualnych. _ - Jest to etykietka, którą przyklejają nam inne kraje _ - oświadczył. Prezydent dodał, że w Rosji _ wszyscy ludzie, niezależnie od orientacji, mają prawa społeczne i polityczne _. _ Wszelako naszym strategicznym wyborem jest tradycyjna rodzina, zdrowy naród _ - podkreślił.

Putin poparł propozycję ogłoszenia amnestii z okazji przypadającej w maju 2015 roku 70. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Narodowej, jak w Rosji nazywa się tę część II wojny światowej, w której ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej (1941-45).

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie Rosji oraz ombudsmani ze wszystkich regionów FR. W radzie zasiadają przedstawiciele organizacji pozarządowych, w tym również krytycznych wobec Kremla, a także naukowcy i znani publicyści. Na jej czele stoi obrońca praw człowieka Michaił Fiedotow.

bEIJFWbx
Czytaj więcej w Money.pl
Władimir Putin będzie walczył z rewolucjami W opinii Władimira Putina ekstremizm jest zagrożeniem dla stabilności państwa i może zachwiać systemem społeczno-gospodarczym.
Niemcy ostrzegają przed Putinem. _ To błąd _ Komentator Frankfurter Allgemeine Zeitung pisze, że niemieccy socjaldemokraci od lat mają tendencję do tłumaczenia postępowania Moskwy traumą wywołaną przez hitlerowski napad na Rosję.
Ławrow: Nie my wywołaliśmy konflikt na Ukrainie _ - Zachód nieustannie próbuje zrzucić na nas winę za kryzys na wschodzie. To nie w porządku _ - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji.
bEIJFWbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)