Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mfw
14.04.2016 20:45

Szałamacha: mam wrażenie, że po stronie MFW mamy partnera

Podczas wizyty w Waszyngtonie szef MF Paweł Szałamacha zapewnił Międzynarodowy Fundusz Walutowy, że rząd PiS prowadzi odpowiedzialną politykę finansową i rozkłada w czasie realizację obietnic wyborczych. - Mam wrażenie, że po stronie MFW mamy partnera - podkreślił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefan Maszewski/REPORTER)

Minister finansów Paweł Szałamacha spotkał się w Waszyngtonie w czwartek z zastępcą dyrektora zarządzającego Międzynarodowym Funduszem Walutowym Davidem Liptonem.

- Przedstawiłem pewne priorytety naszego rządu dotyczące polityki makroekonomicznej i fiskalnej w najbliższych miesiącach i latach, oraz moje przekonanie, co do tego, że jesteśmy w stanie jednocześnie realizować nasz ambitny program prorodzinny i gospodarczy, z którym wygraliśmy wybory a jednocześnie zachować wiarygodne i stabilne finanse kraju - powiedział Szałamacha.

Szałamacha powiedział dziennikarzom po spotkaniu z Liptonem, że zapewnił Międzynarodowy Fundusz Walutowy, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi odpowiedzialną politykę finansową i rozkłada w czasie realizację obietnic wyborczych.

- W pierwszym roku naszego rządu realizujemy bardzo kosztowny i ambitny program wsparcia rodzin. Pozostałe obietnice będziemy realizować krok po kroku w kolejnych miesiącach i latach. Fundusz zgodził się, że to jest logiczna ścieżka - powiedział minister.

- To jest oczywiście bardzo trudne zadanie pożenienia sfery oczekiwań i realizacji w określonych czasie tego, co się zobowiązaliśmy wobec wyborców w kraju ze stroną finansową. To jest moje zadanie, podstawowy ciężar - dodał Szałamacha.

Według szefa resortu finansów David Lipton życzył Polsce, by tempo zwiększenia dochodów budżetowych było równie szybkie jak wzrastające wydatki na cele społeczne.

- Ta wymiana zdań była bardzo owocna i mam wrażenie, że po stronie MFW mamy partnera, który rozumie te wszystkie uwarunkowania i rozumie te wszystkie ryzyka, z którymi może się spotkać demokratyczny rząd; (rząd) który ma jednocześnie silną determinację, ażeby wiarygodnie zrealizować swój program, ale także nie zderzyć się z (...) możliwościami finansowania kraju - powiedział.

Tagi: mfw, paweł szłamacha, polityka finansowa, polityka fiskalna, budżet polski, pkb, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz