Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szczerski: Polska musi zadbać, by nikt sztucznie nie zawyżył ceny gazu z USA

Polska musi zadbać o to, by nikt sztucznie nie zawyżył ceny gazu z USA poprzez wprowadzenie nowych regulacji w Unii Europejskiej - stwierdził w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)
Krzysztof Szczerski

Przywódcy państw G20 opowiedzieli się na spotkaniu na szczycie w Hamburgu za otwartymi rynkami i przeciw protekcjonizmowi w handlu.

O wyniki zakończonego szczytu w Niemczech i o to, czy zabezpieczy to nasze interesy był pytany w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl szef gabinetu prezydenta.

Zobacz także: jest porozumienie ws. rakiet Patriot

W ocenie Szczerskiego kwestie handlowe odbywają się głównie na arenie Unii Europejskiej, ponieważ polityka handlowa jest prerogatywą unijną. - Scedowaliśmy kwestię warunków handlowych na politykę wspólnotową. Dla Polski najważniejsze jest, żeby w Europie nie powstawał protekcjonizm i rynek europejski nadal był otwarty, bo całkowicie wolny nie jest - oświadczył Szczerski.

Jak dodał, musimy też zabiegać o to, aby wobec "ofensywy energetycznej Stanów Zjednoczonych w Europie nikt nie wpadł na pomysł, aby tworzyć bariery w handlu surowcami energetycznymi między Polską i innymi krajami Europy a USA". - Przypuszczam, że w głowach wielu polityków mogły się już pojawić takie pomysły - stwierdził.

- Polska musi pilnować przepisów europejskich dotyczących obrotu źródłami energii, żeby nie ograniczono handlu surowcami energetycznymi z USA. Musimy zadbać o to, żeby nikt sztucznie nie zawyżył ceny gazu z USA poprzez wprowadzenie nowych regulacji prawnych w Unii - dodał.

Szczerski zwrócił jednocześnie uwagę, że kiedy okazało się, że w Polsce potencjalnie może być gaz łupkowy, "nagle wprowadzono regulacje europejskie, które sprawiły, że koszty wydobycia przestały być opłacalne".

Na początku czerwca do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotarł pierwszy statek z ładunkiem LNG ze Stanów Zjednoczonych.

Tagi: krzysztof szczerski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2017

EKONOMISTA amatorCzłowieku do Krakowa z Warszawy można jechać przez Poznań ?________transport załadunek i wyładunek + ubezpieczenie i masz te składowe wyższe od … Czytaj całość

09-07-2017

Maurycyw razie czego to wine sie zrzuci na Tuska.

10-07-2017

Dojarka PisNikt? Czy ten nikt to np. Bierecki? Czy też inne orły biznesu wyrosłe na grabieniu Rzeczypospolitej? Opozycjo, bierz za 4 litery lobbystów tego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)