Notowania

brexit
24.02.2016 11:31

Szef Airbusa: Brexit zaszkodziłby naszej konkurencyjności w Wielkiej Brytanii

Szef koncernu lotniczo-zbrojeniowego Airbus Group Tom Enders powiedział w środę, że ewentualna decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE nie przysłużyłaby się działalności jego firmy w tym kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Airbus)

Szef koncernu lotniczo-zbrojeniowego Airbus Group Tom Enders powiedział w środę, że ewentualna decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE (tzw. Brexit) nie przysłużyłaby się działalności jego firmy w tym kraju. Airbus zatrudnia na Wyspach 16 tysięcy osób.

- Jeśli Wielka Brytania wyjdzie (z UE), nie wyobrażam sobie, by miało to pozytywne skutki dla naszej konkurencyjności w tym kraju - oświadczył Enders podczas konferencji prasowej, poświęconej rocznym wynikom finansowym koncernu.

Airbus, który w Wielkiej Brytanii buduje skrzydła do odrzutowych samolotów pasażerskich i zatrudnia 16 tys. osób, poinformował, że decyzja o wyjściu z UE pod znakiem zapytania postawiłaby długoterminowe plany inwestycyjne koncernu w tym kraju.

Wcześniej w środę przeciw Brexitowi opowiedziało się na łamach dziennika "Daily Telegraph" kilkunastu najwyższych rangą byłych dowódców brytyjskich sił zbrojnych. Wielka Brytania powinna pozostać w UE, by bronić się przed poważnymi zagrożeniami dla swego bezpieczeństwa, "od niestabilności na Bliskim Wschodzie i rozwoju Państwa Islamskiego, po odradzający się rosyjski nacjonalizm i jego agresję".

Premier David Cameron ogłosił w sobotę, po zawarciu na szczycie w Brukseli porozumienia na temat zmiany zasad członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, że referendum w sprawie pozostania w Unii odbędzie się 23 czerwca. We wtorek szef rządu rozpoczął podróż po kraju, podczas której będzie namawiał Brytyjczyków do zagłosowania za pozostaniem we Wspólnocie.

Tagi: brexit, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz