Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef banku Niemiec: "Grecja powinna dotrzymywać umów"

0
Podziel się:

Prezes niemieckiego banku centralnego podkreślił, że Grecja otrzyma pomoc tylko pod warunkiem dotrzymywania umów.

Szef banku Niemiec: "Grecja powinna dotrzymywać umów"
(Cezary Piwowarski/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bEJcsWVx

Prezes niemieckiego banku centralnego Jens Weidmann podkreślił w niedzielę, że Grecja będzie nadal potrzebowała pomocy i że otrzyma ją tylko pod warunkiem dotrzymywania porozumień.

Wyraził nadzieję, że nowy grecki rząd nie będzie składał obietnic, na które kraju nie stać. _ Sądzę, że również w interesie greckiego rządu leży uczynienie tego, co konieczne, by zająć się problemami strukturalnymi _ - powiedział Weidmann.

Sondaże exit poll wskazują, że w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Grecji zwyciężyła populistyczna, lewicowa SYRIZA Aleksisa Ciprasa, zapowiadająca renegocjację warunków, na jakich Ateny uzyskały pomoc międzynarodową, ratującą kraj przed bankructwem.

bEJcsWVz

_ Mam nadzieję, że nowy rząd nie będzie podawał w wątpliwość tego, czego się oczekuje i tego, co już osiągnięto _ - powiedział prezes niemieckiego banku centralnego.

Obecny program pomocowy UE, w ramach którego Grecja powinna otrzymać jeszcze 1,8 mld euro, wygasa z końcem lutego. Aby Ateny mogły otrzymać te fundusze konieczne jest porozumienie z negocjatorami z trojki (Europejski Bank Centralny, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Komisja Europejska)
. Nie udało się go osiągnąć w grudniu, ponieważ grecki rząd nie zgodził się na wprowadzanie dalszych oszczędności.

Czytaj więcej w Money.pl
Syriza wygrywa! Co to oznacza dla Grecji i UE? Są już znane pierwsze, cząstkowe wyniki wyborów w Grecji. Lewicowa Syriza na czele. Populiści uzyskali nawet 39,5 proc. głosów.
Obawy wobec populistów w Grecji. Skutki... Polscy politycy z niepokojem czekają na wyniki wyborów w Grecji. Sondaże wskazują, że największe szanse na zwycięstwo ma skrajnie lewicowa SYRIZA. Ugrupowanie przekonuje, że skłoni Unię Europejską do umorzenia Grecji części długów.
Ta partia to najlepszy wybór dla Grecji? Jej członkowie nie są zawodowymi politykami, ale to profesjonaliści, dobrzy w swoich zawodach.
Jutro Grecja wybiera. Droga reform czy własny kurs? Ostatnie przedwyborcze sondaże dają zwycięstwo lewicowej, populistycznej partii SYRIZA Aleksisa Ciprasa.
bEJcsWWa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)