Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szkło w 3D. Polscy naukowcy pracują nad unikatową technologią

2
Podziel się

Doświadczeni w biznesie fizycy mierzą się z technologią szklanego druku 3D. Marzą nie o szklankach dla IKEA, lecz o biotechnologii i światłowodach - informuje "Puls Biznesu".

Szkło w 3D. Polscy naukowcy pracują nad unikatową technologią
(Oskay/wikimedia (CC BY 3.0))
bEryapNN

Grupa naukowców w Polsce od dwóch lat pracuje nad własną, unikatową technologią okiełznania szkła w drukarce 3D. - Udało nam się już przetopić szkło w głowicy naszej konstrukcji - twierdzi Maciej Misiura, prezes spółki Sygnis New Technologies (SNT). Lada miesiąc projekt ma wejść w fazę komercyjną.

SNT nie jest w tej branży nowicjuszem. Od lat sprzedaje i wdraża drukarki 3D dla biznesu. Łącznie ma na koncie już ponad 100 projektów, w których udawało się drukować z termoplastu, proszków żywic i metali.

- Szkło jest niszą, nikt jeszcze nie opracował pewnej metody druku 3D. Barierą jest temperatura, sięgająca 1,5 tys. stopni Celsjusza. Nasze rozwiązania zbijają tę barierę o 400-500 stopni - zaznacza Maciej Misiura. Naukowcy z Sygnis muszą jeszcze pokonać problem z kruchością i naprężeniem wydruków, by urządzenie było w pełni funkcjonalne.

bEryapOq
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
5um
5 lata temu
To trzeba zgłosić do Dyscavery Channel. Oni sie myła to polscy posłowie powinni występować s programie najcięższy zawód świata.
prawda
5 lata temu
Co z tego że nasi naukowcy pracują nad tą technologią jak i tak nasi politycy nie będą potrafili tego wykorzystać raz już tak było gdzie nie potrafili tego wykorzystać i teraz korzystają na tym Brytyjczycy.