Notowania

Szkocja chce referendum ws. niepodległości. Premier May stawia opór

Brytyjska premier oświadczyła, że nie zgadza się na zorganizowanie drugiego referendum ws. niepodległości Szkocji dopóki trwać będą negocjacje w sprawie Brexitu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(THIERRY CHARLIER)

Brytyjska premier Theresa May (na zdjęciu) oświadczyła, że nie zgadza się na zorganizowanie drugiego referendum ws. niepodległości Szkocji dopóki trwać będą negocjacje w sprawie Brexitu.

Premier Szkocji Nicola Sturgeon zapowiedziała dwa dni temu, że planuje, aby drugie referendum ws. niepodległości Szkocji odbyło się na jesieni 2018 roku lub wiosną 2019 roku. Projekt ustawy w tej sprawie trafi do szkockiego parlamentu w przyszłym tygodniu. Więcej czytaj tutaj.

"To nie jest dobry czas" - oświadczyła Theresa May, dodając, że chce się skupić na uzyskanie najkorzystniejszego układu dla całego Zjednoczonego Królestwa, a głosowanie w Szkocji utrudniłoby to zadanie.

May nie wykluczyła jednak, że w przyszłości udzieli zgody na głosowanie. Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon apelowała, by głosowanie odbyło się między jesienią 2018 roku a wiosną 2019 roku.

Tagi: szkocja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2017

aminie zgadza się? czyli Szkocja nie jest niepodległym państwem i musi pytać o zgodę Anglii? czyli tak jak Polska musi pytać o zgodę UE na wiele spraw

16-03-2017

ObywatelPolska też powinna zrobić referendum o opuszczeniu ue i tak nam nic nie pomaga, dają kasę którą wcześniej my im dajemy.. To co posyłamy do ue to … Czytaj całość

16-03-2017

ObserwatorTereska May wywal Polaków z WB. Jak ich zostawisz to oskarżymy was o kradzież . Wykształcenie 830 000 Polaków kosztowało ok. 30 mld funtów. Ja w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)