Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szkocja: rząd chce ponownego referendum w sprawie niepodległości

5
Podziel się:

Premier Szkocji powiedziała, że jej rząd chce przygotować kolejne referendum w sprawie niepodległości. Nicola Sturgeon zwróciła uwagę, że naród szkocki w czwartkowym referendum jednoznacznie opowiedział się za przynależnością do Unii Europejskiej. "Kwestia referendum pozostaje aktualna, bardzo aktualna" - podkreśliła.

Szkocja: rząd chce ponownego referendum w sprawie niepodległości
(Dimitry B//CC BY 2.0/flickr)

Premier zaznaczyła, że przed jej gabinetem stoją teraz dwa zadania: znalezienie prawnych rozwiązań, które pozwolą na powtórne głosowanie niepodległości oraz szybkie rozpoczęcie rozmów z Brukselą na temat pozostania Szkocji w Unii.

W referendum 2014 roku za odłączeniem się od Wielkiej Brytanii zagłosowało niespełna 45 procent mieszkańców Szkocji. "Obecna sytuacja uzasadnia przeprowadzenie ponownego głosowania w tej sprawie" - powiedziała Nicola Sturgeon.

W czwartkowym referendum 62 procent mieszkańców Szkocji opowiedziało się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

wydarzenie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Greg
6 lat temu
Popieram Szkocję !
Gość
6 lat temu
To koniec Zjednoczonego Królestwa widziałem jak do brexitu namawiała angielka ciemno skóra i tak sobie pomyślałem pewnie rodowita angielka
Tgv
6 lat temu
Powodzenia Szkoci! Anglia od stuleci byla i jest nadal waszym okupantem! Robcie referendum!
1985
6 lat temu
Rudzielcy nie wiedzą czym tak na prawde jest UE. Nie widzą różnicy miedzy pozytywną Wspólnotą Europejską, a komunistycznym, absurdalnym rakiem: Unią Europejską. Zresztą to i tak propaganda medialna. Kontrolowane, ustawione media to powolne ludobójstwo.
Gabriel773
6 lat temu
Brawo Szkoci !!! Powodzenia !!!