Notowania

szkocja
25.06.2016 13:54

Szkocja: rząd chce ponownego referendum w sprawie niepodległości

Premier Szkocji powiedziała, że jej rząd chce przygotować kolejne referendum w sprawie niepodległości. Nicola Sturgeon zwróciła uwagę, że naród szkocki w czwartkowym referendum jednoznacznie opowiedział się za przynależnością do Unii Europejskiej. "Kwestia referendum pozostaje aktualna, bardzo aktualna" - podkreśliła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dimitry B//CC BY 2.0/flickr)

Premier zaznaczyła, że przed jej gabinetem stoją teraz dwa zadania: znalezienie prawnych rozwiązań, które pozwolą na powtórne głosowanie niepodległości oraz szybkie rozpoczęcie rozmów z Brukselą na temat pozostania Szkocji w Unii.

W referendum 2014 roku za odłączeniem się od Wielkiej Brytanii zagłosowało niespełna 45 procent mieszkańców Szkocji. "Obecna sytuacja uzasadnia przeprowadzenie ponownego głosowania w tej sprawie" - powiedziała Nicola Sturgeon.

W czwartkowym referendum 62 procent mieszkańców Szkocji opowiedziało się za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Tagi: szkocja, wydarzenie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2016

1985Rudzielcy nie wiedzą czym tak na prawde jest UE. Nie widzą różnicy miedzy pozytywną Wspólnotą Europejską, a komunistycznym, absurdalnym rakiem: Unią … Czytaj całość

25-06-2016

Gabriel773Brawo Szkoci !!! Powodzenia !!!

26-06-2016

TgvPowodzenia Szkoci! Anglia od stuleci byla i jest nadal waszym okupantem! Robcie referendum!

Rozwiń komentarze (5)