Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szkodniki zagrażają plantacjom trzciny cukrowej?

0
Podziel się:

Brazylijska firma analityczna Datagro zamierza obniżyć swoje szacunki zbiorów trzciny cukrowej i produkcji cukru w rejonie środkowo-południowym Brazylii.

Szkodniki zagrażają plantacjom trzciny cukrowej?
(abdallahh/CC/Flickr)

Brazylijska firma analityczna Datagro zamierza obniżyć swoje szacunki zbiorów trzciny cukrowej i produkcji cukru w rejonie środkowo-południowym Brazylii. Powodem są straty, jakie na plantacjach trzciny wyrządziły szkodniki.

Występowanie kornika, który żeruje na trzcinie cukrowej, wzrosło z normalnego poziomu 3 proc. do 3,8-4,0 proc. Innych szkodników też jest więcej - informuje Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa powołując się dla Reutersa.

Na razie firma Datagro nie podała nowego szacunku zbiorów. W poprzedniej prognozie zostały one oszacowane na 584,5 mln ton, a produkcja cukru na 35,4 mln ton. W rejonie środkowo-południowym Brazylii, gdzie atakują szkodniki, zbiera się około 90 proc. trzciny cukrowej w tym kraju.

Brazylia jest pierwszym na świecie producentem trzciny cukrowej i czołowym wytwórca cukru. Od jej zbiorów zależy cena tego surowca na giełdach światowych.

Według brazylijskiego związku sektora trzciny cukrowej UNICA, w połowie marca 2013 roku zbiory trzciny cukrowej w sezonie 2012/13 (sezon trwał od kwiecień 2012 do marzec 2013) w rejonie środkowo-południowym Brazylii były o 8 proc. wyższe niż przed rokiem i wyniosły 532,6 mln ton.

O 9 proc. wzrosła produkcja cukru do poziomu 34,1 mln ton, a o 4 proc. więcej wytworzono alkoholu (21,4 mld litrów). Używa się go bezpośrednio jako paliwo do aut jak też jako biokomponet. Oznacza to, że w sezonie 2012/2013 więcej trzciny cukrowej trafiło do rafinerii bioetanolu niż do cukrowni niż w poprzednim sezonie.

Czytaj więcej w Money.pl
Gigantyczne protesty. Prezydent milczy Protesty trwają w 80 miastach. Obywatele zbuntowali się przeciwko podwyżkom cen komunikacji.
Rewolucja w dopłatach. Koniec wyłudzeń Koniec dopłat unijnych dla właścicieli lotnisk czy obiektów sportowych, czyli dla tych, którzy ziemię mają, ale jej nie uprawiają.
Brazylia chce być potęgą. Wyda na to miliardy Brazylia otwierając stocznię nad zatoką Sepetiba, leżącą na południe od Rio de Janiero, zrobiła pierwszy krok, aby wejść do ekskluzywnego klubu państw dysponujących atomowymi okrętami podwodnymi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)