Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

272 tys. zł na szkolenie wiceprezesa PKO BP. Maks Kraczkowski do banku przeszedł prosto z Sejmu

315
Podziel się:

39-letni Maks Kraczkowski w latach 2003-05 był szefem Forum Młodych PiS, a od 2005 r. do 2016 r. był nieprzerwanie posłem tej partii.

Maks Kraczkowski z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
Maks Kraczkowski z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. (PAP/Tomasz Gzell)

272 tys. zł zapłaci państwowy bank PKO BP za szkolenie wiceprezesa Maksa Kraczkowskiego - informuje "Fakt". Kraczkowski to były poseł PiS czterech kadencji Sejmu, który na stanowisko wiceprezesa banku przeszedł w 2016 r. wprost z ław poselskich.

Aktualizacja 11:53

Jak informuje gazeta, Kraczkowski przejdzie trwające półtora miesiąca szkolenie w USA, które będzie kosztowało jego pracodawcę 272 tys. zł. O zakresie tego szkolenia nie wspomniano.

Biuro prasowe PKO BP wyjaśnia, że bank "zapewnia pracownikom dostęp do różnorodnych szkoleń podnoszących ich kwalifikacje zawodowe" i informuje, że w 2017 r. w szkoleniach wzięło udział 58 tys. pracowników banku.

Według "Faktu" miesięczne zarobki Maksa Kraczkowskiego w PKO BP przekraczają 100 tys. zł.

39-letni Maks Kraczkowski w latach 2003-05 był szefem Forum Młodych PiS. Od 2005 r. do 2016 r. był nieprzerwanie posłem tej partii. W Sejmie V kadencji, w latach 2006-07, przewodniczył sejmowej Komisji Gospodarki.

Polityk musiał zrzec się mandatu poselskiego po powołaniu na stanowisko wiceprezesa PKO BP. - Zawsze bardzo interesował się sprawami finansowymi, więc na pewno jest bardzo dobrze przygotowany, by w instytucjach finansowych pracować - mówiła wówczas premier Beata Szydło.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(315)
witekp
5 lata temu
Wychodzi na to że człowieka bez pojęcia o bankowości zatrudniono jak wziętego managera i wysłano na tzw. szkolenie by swoją ignorancją nie przeszkadzał w pracy banku. Zafundowano mu wczasy za 300 tysięcy. To się nazywa dojna zmiana i trzepanie kasy. Tak działa Opus Dei podstawiając swoich figurantów.
afggg
5 lata temu
Wow, a ostatnio mój prezes odmówił mi szkolenia za 1300 zł bo za drogo.
KP
5 lata temu
I czym PiS różni się od innych partii. Tylko okrada społeczeństwo!
Iza
5 lata temu
Wyślijcie i mnie:)Tez bym się podszkolila ...
Wyborca PiS
5 lata temu
Chce się powiedzieć trzeba się uczyć za młodu i za swoje. Może honorowo pokryje koszty szkolenia - przecież przy takiej pensji to jest możliwe.
...
Następna strona