Notowania

szwecja
17.10.2014 20:09

Szwedzka armia: Podejrzana aktywność w archipelagu sztokholmskim

- Sprawę traktujemy bardzo poważnie - powiedział komandor Jonas Wikstroem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mrlins/CC/Flickr)

W związku z informacją z wiarygodnego źródła o obcej aktywności podwodnej, rozpoczęto operację zwiadowczą na dużą skalę. Sprawę traktujemy bardzo poważnie - powiedział komandor Jonas Wikstroem.

Szwedzkie wojsko poinformowało, że do akcji włączono kilkaset jednostek, w tym okręty, samoloty oraz helikoptery. Komandor Wikstroem nie chciał ujawnić, czy chodzi o okręt podwodny ani też z jakiego państwa może pochodzić obca jednostka.

Nadmienił jedynie, że operacja odbywa się w rejonie archipelagu sztokholmskiego, gdzie panuje duży ruch morski. W ostatnich miesiącach szwedzkie siły zbrojne informowały o incydentach z udziałem samolotów rosyjskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam powstanie Europejskie Źródło Spalacyjne Najsilniejsze na świecie źródło neutronów do badań materii powstanie w szwedzkim Lund.
Kobieta z przeszczepioną macicą po raz pierwszy urodziła dziecko W Szwecji 36-letnia kobieta z przeszczepioną macicą po raz pierwszy na świecie urodziła dziecko.
Szwecja uzna państwo Palestynę Nowy, centrolewicowy rząd Szwecji uzna państwo palestyńskie - poinformował dziś premier Stefan Loefven.
Tagi: szwecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz