Notowania

szydło
21.10.2016 15:24

Szydło spotkała się z prezydentem Francji. "Trzeba uspokoić sytuację"

To była dobra rozmowa - powiedziała premier Szydło.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Premier Beata Szydło na marginesie szczytu UE w Brukseli spotkała się z prezydentem Francji Francoisem Hollande'em. - Zgodziliśmy się, że trzeba uspokoić sytuację - powiedziała szefowa rządu. Jak oceniła, to była dobra rozmowa.

- Spotkałam się z prezydentem Hollande'em. Rozmawialiśmy. Polsce bardzo zależy na dobrych relacjach z Francją. To jest dla nas bardzo ważny partner - powiedziała premier w piątek na konferencji prasowej, po zakończeniu szczytu UE w Brukseli.

- Oboje zgodziliśmy się, że sytuację trzeba uspokoić. To była dobra rozmowa - powiedziała premier Szydło.

Na początku października 2016 r. Ministerstwo Rozwoju, które prowadziło negocjacje offsetowe, poinformowało o zakończeniu rozmów ws. śmigłowców H225M Caracal, uznając dalsze rozmowy - rozpoczęte we wrześniu 2015 r. - za bezprzedmiotowe. Według rządu oferta Airbusa nie zabezpieczała interesów ekonomicznych i bezpieczeństwa Polski, a wartość proponowanego offsetu była niższa od oczekiwanej. Podpisanie umowy offsetowej było warunkiem zawarcia kontraktu na śmigłowce.

Na 13 października - w ramach polsko-francuskich konsultacji międzyrządowych - była planowana wizyta prezydenta Francji w Warszawie. Pałac Elizejski podał, że w związku z fiaskiem rozmów w sprawie śmigłowców prezydenta Hollande odłożył tę planowaną wizytę w Polsce.

Tagi: szydło, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-10-2016

kaliPolska upada na kolana Wasze wpisy to żenada,która świadczy o bardzo niskim poziomie intelektualnym osób piszących.Wybieracie na posłów ludzi,którzy … Czytaj całość

21-10-2016

ZygfyrdDobra robota. Sytuacja uspokojona mimo prob PO by zrobic z tego wielki szum i by pozostal smrud ktory mogli by zwalic na PIS w walce o wladze. Nie o … Czytaj całość

22-10-2016

wójt Z.O prosze , i znowu Polska podniosła sie z kolan,,,,,

Rozwiń komentarze (18)