Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szydło przyznała nagrody ministrom. Rekordzista dostał 11 tys. zł

Ministrowie i wiceministrowie otrzymali w tym roku od premier Beaty Szydło odpowiednio po 3800 i 2900 zł nagrody. Ani grosza nie dostali natomiast szefowie urzędów publicznych, takich jak UOKiK, Urząd Regulacji Energetyki czy GUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa)

O nagrodach informuje Radio Zet. Stacja podała, że premier Szydło nagrodziła wszystkich ministrów i wiceministrów. Nie każdy jednak otrzymał takie same pieniądze.

Najbardziej doceniony przez szefową został wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jakub Skiba. On był odpowiedzialny za negocjacje dotyczące lokalizacji agencji unijnej Frontex. Kontroluje ona zewnętrzne granice Wspólnoty.

W marcu MSWiA ogłosiło, że agencja będzie miała swoją siedzibę w Warszawie. - Polski rząd zdecydował, że przekaże działkę przy ul. Racławickiej w Warszawie na rzecz agencji, która wybuduje tam swoją siedzibę - poinformował wówczas minister Mariusz Błaszczak.

To jednak właśnie Skiba zajmował się negocjacjami i został doceniony przez Beatę Szydło. Jak informuje Radio Zet, otrzymał on za to nagrodę w wysokości 11 tys. zł.

W sumie na premie dla ministrów poszło ok. 360 tys. zł. Nie załapali się natomiast szefowie urzędów, takich jak URE, UOKiK czy GUS. Dlaczego? Tego Kancelaria Premiera nie ujawnia.

Ministrowie wzorem szefowej rządu również są hojni dla swoich podwładnych. Jak pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku, wszystkie resorty wydały od początku roku na nagrody dla urzędników kwotę 87 mln zł.

Tagi: Beata Szydło, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2017

ANTYchłamWieśniara tylko ŻRE razem z gangiem bez opamietania !!

12-06-2017

TEKLAA JA SIĘ PYTAM JAKIM PRAWEM PANI PREMIER ROZDAJE NIE SWOJE P[IENIĄDZE? NIE MA ZGODY ZEBYSCIE OKRADALI CALY CZAS NARÓD ZMIENILY SIE TYLKO ŚWINIE PRZY … Czytaj całość

12-06-2017

BeataJa nie moge! Po prostu tego nie rozumiem! Inni ludzie tych pieniędzy potrzebują! Szydło Ty Marna Kobiecino! Chciałam napisać gorzej! Babsko;nie moge … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (74)