Notowania

Szydło: celem polskiego rządu jest rozwój transportu

Szefowa polskiego rządu dodała, że warto w tym miejscu wspomnieć "o najbardziej kompleksowym polskim projekcie rozwojowym", jakim jest Centralny Port Komunikacyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Dobuszyński/REPORTER)

Celem polskiego rządu jest rozwój transportu zarówno drogowego, kolejowego, lotniczego, jak i morskiego i śródlądowego - powiedziała w środę premier Beata Szydło podczas II Spotkania Ministrów Transportu i Forum Biznesu 16+1, czyli Europy Środkowo-Wschodniej i Chin.

Szefowa polskiego rządu dodała, że warto w tym miejscu wspomnieć "o najbardziej kompleksowym polskim projekcie rozwojowym", jakim jest Centralny Port Komunikacyjny.

- Koncepcja hubu komunikacyjnego obejmuje budowę największego w Polsce portu lotniczego i włączenie go w sieć połączeń kolei dużych prędkości - mówiła premier Beata Szydło.

Jak podkreśliła, CPK będzie m.in odpowiedzią na dynamicznie rosnącą liczbę połączeń lotniczych między Europą i Azją.

Premier Szydło wskazała, że m.in. ten projekt "jest jedną z wielkich inwestycji rozwojowych o przełomowym znaczeniu dla rozwoju naszego kraju".

W spotkaniu odbywającym się w Warszawie biorą udział m.in. premier Beata Szydło, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, wiceminister transportu Chin He Jianzhong.

Zobacz także: Majątki polityków. Premier Beata Szydło

Tagi: szydło, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2017

WojtKażde sołectwo będzie miało port lotniczy i morski !!!

25-10-2017

KierowniktransportuWydawało mi się , ze ona ma na myśli tylko transport rowerowy ! Przy takich osiągnięciach tylko ten ma szanse rozwoju.

25-10-2017

Mada90Polski rząd to mega mocarze i na pewno sobie ze wszystkim dadzą radę.

Rozwiń komentarze (4)