Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Tadashi Ishii nie będzie już szefem Dentsu. Jego podwładna popełniła samobójstwo z przepracowania

11
Podziel się:

Tadashi Ishii, szef największej na świecie grupy reklamowej Dentsu, od stycznia zrezygnuje ze stanowiska. Powodem jest samobójcza śmierć jednej z pracownic firmy.

Tadashi Ishii nie będzie już szefem Dentsu. Jego podwładna popełniła samobójstwo z przepracowania
(AFP)

Jak ustalili śledczy, 24-latka targnęła się na swoje życie z przepracowania.

Tadashi Ishii ogłosił swoją decyzję w środę wieczorem na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. - Głęboko żałuję, że nie mogłem zapobiec przepracowaniu naszego młodego pracownika. Oferuję moje szczere przeprosiny - mówił.

Jak informują japońskie media, Ishii w niedzielę przeprosił rodzinę pracownicy osobiście. Wtedy też miał też podjąć decyzję o rezygnacji. Nie brakuje jednak opinii, że został zmuszony do odejścia, by ratować wizerunek firmy.

Na razie nie jest znane nazwisko jego następcy. Władze firmy mają kogoś wyznaczyć dopiero w przyszłym tygodniu. Rezygnacja prezesa spowodowała spadek kursu akcji firmy o 1,6 proc. Rynkowa wartość Dentsu jest szacowana na 13,5 mld dolarów.

24-letnia Matsuri Takahashi zabiła się w ubiegłą Gwiazdkę. W agencji reklamowej należącej do Dentsu pracowała krótko - zaczęła w kwietniu 2015 r. Ale szybko wpadła w korporacyjne tryby. W sierpniu przepracowała 70 nadgodzin. W październiku było jeszcze gorzej: ponad 100 nadgodzin. Japońska inspekcja pracy zakwalifikowała jej śmierć jako karoshi, czyli śmierć z przepracowania. Jak się okazało, przełożeni zmuszali ją do zostawania po godzinach.

W listopadzie zostało wszczęte śledztwo w tej sprawie. Tadashi Ishii był już przesłuchiwany.

Tadashi Ishii ma 65 lat. Holdingiem Dentsu kierował od prawie sześciu. Wśród klientów należących do Dentsu agencji są takie marki jak Hennessy, Louis Vuitton, Nestle czy Electronic Arts. Holding zatrudnia ponad 40 tys. pracowników w 124 krajach świata, w tym w Polsce. Niemal połowa tych pracowników jest zatrudnionych w Japonii.

Jak wynika ze statystyk, problemy w pracy były przyczyną 2159 samobójstw w Japonii w zeszłym roku.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Leokadia
7 lat temu
399masakra, najlepszy prezent na swieta, tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ipIqHg, sama dostałam 3 sztuki!
Jakotakokiwo
7 lat temu
Japońce są chore. Tylko praca i praca. Żreć, praca, żreć, spać, żreć, praca. A głupie to to. Polak zrobi ich robotę 10 razy szybciej.
Slaw
7 lat temu
A kiedy to jest "ubiegla Gwiazdka"? Myslalem, ze mamy Swieta Bozego Narodzenia
Karoshi nas n...
7 lat temu
A mogli zatrudnić Polaków. Sam miałem co czwartą niedzielę wolną i jedynym skutkiem było, że mi dzieci - Proszę Pana - mówiły.
JĘDROL65
7 lat temu
W przemyśle stoczniowym R.P. przy udziale spółek produkcyjnych przepracowywuje się 150 nadgodzin miesięcznie i nikt nie narzeka z tego powodu. Żaden prezes spółki nie przychodzi do robola i nie mówi słuchaj stary przepraszam że tak cięnszko pracujesz