Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tanie loty do Polski pod znakiem zapytania

0
Podziel się:

Resort infrastruktury został oskarżony przez kilka linii lotniczych o działanie na korzyść największego ukraińskiego przewoźnika.

Tanie loty do Polski pod znakiem zapytania
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEDPhtvV

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, ukraińska spółka córka taniego przewoźnika Wizz Air pozostanie na Ukrainie. Pod znakiem zapytania staje jednak rozwój połączeń, w tym tych do Polski.

Działająca na ukraińskim rynku tania linia lotnicza obsługuje, między innymi, loty z Kijowa do Katowic. Planowała nowe połączenia, między innymi do Modlina, Rzymu, Barcelony i Budapesztu. Dotąd jednak nie otrzymała pozwolenia od ukraińskiego Ministerstwa Infrastruktury.

Resort za to został oskarżony przez Wizz Air i kilka innych mniejszych linii lotniczych o działanie na korzyść największego ukraińskiego przewoźnika Międzynarodowych Linii Lotniczych Ukrainy.

bEDPhtvX

Są one kontrolowane przez osoby związane z oligarchą i gubernatorem obwodu dniepropietrowskiego Ihorem Kołomojskim.

Nowe przepisy, które mają być wprowadzone w życie, eliminują przy konkursach na obsługę tras wszystkich mniejszych przewoźników. Mają być oni także zmuszeni do wykonywania mniej opłacalnych połączeń lokalnych.

Wizz Air zagroził nawet, że w ogóle zamknie swoją ukraińską spółkę - córkę. Po tym, jak Ministerstwo Infrastruktury zagwarantowało zachowanie dotychczasowych połączeń, Węgrzy zapewnili, że pozostaną na Ukrainie.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDPhtwd
bEDPhtwy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)