Notowania

Przejdź na
promocja
09.12.2010 06:54

Tanie bilety kolejowe. Sprawdź promocje

Dowolna liczba przejazdów w weekend może kosztować jedynie 30 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(derived_/CC/Flickr)

Już za nieco ponad 26 złotych pojedziemy pociągiem z Warszawy do Krakowa albo Szczecina. A bilety na cały weekend są dostępne od 30 złotych. Zanim wybierzesz się w podróż koleją, sprawdź z jakiej oferty promocyjnej możesz skorzystać.

Liczba promocji oferowanych przez przewoźników zwiększyła się od czasu, kiedy na rynku połączeń dalekobieżnych z PKP Intercity konkurują Przewozy Regionalne. Spółki kolejowe nie inwestują jednak w reklamy. Więc podróżni nie zawsze wiedzą o istnieniu atrakcyjnych ofert. Tymczasem niektóre z nich pozwalają nam na znacznie tańsze podróżowanie.

Podróż po całej Polsce za 26 złotych

Jeśli podróżujemy dość często i na dłuższych dystansach, możemy skorzystać z_ REGIOkarnetu _ oferowanego przez Przewozy Regionalne. Jest on dostępny w dwóch wariantach: za 55 oraz 79 złotych.

W tym pierwszym obejmuje podróże wszystkimi pociągami REGIO (dawniej osobowe) uruchamianymi przez Przewozy Regionalne, a także pociągami Kolei Dolnośląskich i Arrivy, prywatnego przewoźnika operującego na niektórych liniach województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

W drugim wariancie możemy również korzystać z pozostałych pociągów Przewozów Regionalnych - interREGIO i REGIOekspres.

Dzięki _ REGIOkarnetowi _ możemy swobodnie podróżować dowolną liczbą pociągów w trakcie trzech dowolnie wybranych dni. Z tym, że jest on ważny przez dwa miesiące od momentu zakupu. Koszt jednego dnia wynosi nieco ponad 26 zł.

Za taką sumę pojedziemy przykładowo pociągiem interREGIO z Rzeszowa do Poznania, z Warszawy do Krakowa czy z Warszawy do Szczecina. Co więcej, po drodze możemy się przesiadać do dowolnych innych pociągów, w których obowiązuje _ REGIOkarnet _.

Wybrane promocje Przewozów Regionalnych
Promocja Cena Kategoria pociągu Korzyści
REGIOkarnet 55 zł REGIO dowolna liczba przejazdów w ciagu trzech wybranych dni
REGIOkarnet 79 zł REGIO, interREGIO, REGIOekspres dowolna liczba przejazdów w ciagu trzech wybranych dni
Ty i raz, dwa, trzy zależna od relacji REGIO, interREGIO, REGIOekspres ok. 30 proc. zniżki dla 2-ej, 3-ej i 4-ej osoby
Bilet Turystyczny 30 zł REGIO dowolna liczba przejazdów w weekend
Bilet Turystyczny 60 zł REGIO, interREGIO, REGIOekspres dowolna liczba przejazdów w weekend
REGIOkarta 99 zł REGIO, interREGIO, REGIOekspres 30 proc. zniżki na bilety jednorazowe i 15 proc. na okresowe przez pół roku
REGIOkarta 169 zł REGIO, interREGIO, REGIOekspres 30 proc. zniżki na bilety jednorazowe i 15 proc. na okresowe przez rok

Dla osób, które podróżują często ale na krótszych dystansach bardziej opłacalna może być _ REGIOkarta _. Półroczna _ REGIOkarta _ kosztuje 99 złotych a całoroczna 169 złotych.

Jest to imienny dokument ze zdjęciem, który zapewni nam ulgowe przejazdy przez okres pół roku lub całego roku. Każdy bilet zakupiony z _ REGIOkartą _ jest tańszy o około 30 procent. Przykładowo za jednorazowy bilet na interREGIO z Katowic do Wrocławia zapłacimy 18,90 złotych zamiast 27 złotych.

Z kolei na biletach okresowych (tygodniowe, miesięczne, kwartalne) zaoszczędzimy około 15 procent.

_ REGIOkarta _ uprawnia do ulgowych przejazdów również w pociągach Kolei Dolnośląskich i Arrivy.

Jeśli podróżujemy w kilka osób możemy skorzystać z oferty _ Ty i raz, dwa, trzy _. Dzięki temu druga, trzecia i czwarta osoba zapłacą za swoje bilety o około 30 procent mniej. Wystarczy, że wszystkie bilety kupimy razem.

W weekend jeździsz do woli

Przewozy Regionalne przygotowały również specjalna ofertę weekendową. _ Bilet turystyczny _ uprawnia nas do dowolnej liczby podróży między godziną 18:00 w piątek a 6:00 w poniedziałek pociągami Przewozów Regionalnych, Kolei Dolnośląskich oraz Arrivy. Tak jak REGIOkarnet, kupimy go w dwóch wersjach: za 30 złotych na pociągi REGIO oraz za 60 zł na pociągi REGIO, interREGIO i REGIOekspres.

Jeśli piątek lub poniedziałek jest dniem świątecznym, czas obowiązywania biletu turystycznego zostaje odpowiednio przedłużony. Bilet turystyczny obowiązuje bowiem w każdym przypadku, gdy występują kolejno po sobie przynajmniej dwa dni wolne.

Z PKP Intercity też można jeździć taniej

Podobna oferta pod nazwą _ Biletu Podróżnika i Biletu Weekendowego _ jest dostępna również w PKP Intercity, czyli u przewoźnika zapewniającego największą liczbę połączeń dalekobieżnych. Z tym, że bilety te są ważne od godziny 19:00 poprzedzającej dzień wolny, do godziny 6:00 w pierwszym dniu roboczym. _ _

_ Bilet Podróżnika _ uprawnia nas do przejazdów w pociągach TLK (dawniej pośpieszne). Jeśli chcemy podróżować drugą klasą zapłacimy za niego 69 złotych, zaś dla pierwszej klasy cena wynosi 99 złotych.

Wybrane promocje PKP Intercity
Promocja Cena Kategoria pociągu Korzyści
* od 12 grudnia 59, 79 lub 89 zł
Super Bilet 50 zł * EIC Przejazd tańszy nawet o kilkadziesiąt procent
Bilet Weekendowy 149 zł (2 kl.), 239 zł (1 kl.) + miejscówki TLK, EIC Dowolna liczba przejazdów w weekend
Bilet Podróżnika 69 zł (2 kl.), 99 zł (1 kl.) TLK Dowolna liczba przejazdów w weekend
Bilet Niebieski zależna od relacji TLK 5 przejazdów w cenie 4 w ciągu 2 miesięcy
Bilet Abonamentowy zależna od relacji TLK 7 przejazdów w cenie 5 w ciagu 3 miesięcy
Bilet Fioletowy zależna od odległości TLK tanśze przejazdy na trasach: Kraków-Warszawa i Przemyśl Wrocław

Z kolei _ Bilet Weekendowy _ oprócz TLK jest ważny również w pociągach najwyższej kategorii, czyli EIC (dawne ekspresy i InterCity) . W drugiej klasie kosztuje on 149 złotych, zaś w pierwszej 239 złotych. Wsiadając do pociągu EIC musimy jednak posiadać również miejscówkę na dany przejazd, której cena wynosi 12 złotych.

Taniej w przedsprzedaży

Tańsze bilety na pociągi EIC kupimy również w przedsprzedaży. W ofercie *_ Super Bilet _ *kosztują one 50 złotych razem z miejscówką na drugą klasę. Musimy je jednak kupić do 3 dni przed wyjazdem. W przypadku podróży z Warszawy do Krakowa dzięki _ Super Biletowi _ możemy zaoszczędzić 60 złotych Pamiętajmy jednak, że pula Super Biletów jest ograniczona i mogą one zostać wykupione wcześniej.

Od nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 12 grudnia, Super Bilet będzie dostępny jedynie w sprzedaży internetowej. Zmieni się też jego cena. Zamiast 50 będzie kosztował 59, 79 lub 89 złotych, w zależności od puli promocyjnych biletów jaka pozostała. Im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym większa szansa, że zapłacimy mniej.

Siedem przejazdów w cenie pięciu

Jeżeli często podróżujemy na jednej trasie pociągami TLK, przewoźnik oferuje nam 5 przejazdów cenie 4 lub 7 przejazdów w cenie 5. W pierwszym przypadku kupujemy _ Bilet Niebieski , który jest ważny przez dwa miesiące, a w drugim Bilet Abonamentowy _, który obowiązuje miesiąc dłużej. Cena za każdym razem zależy od konkretnej relacji.

Z kolei na trasach Warszawa-Kraków oraz Przemyśl-Wrocław dla pociągów TLK obowiązują obniżone ceny biletów. W kasach powinny być one wydawane automatycznie, jednak warto zawsze wspomnieć, że chodzi o _ Bilet Fioletowy _. W innym wypadku zawsze istnieje ryzyko, że otrzymamy bilet normalny. Przykładowo jadąc Przemyśla do Wrocławia zapłacilibyśmy wtedy 58 złotych zamiast 46 złotych w drugiej klasie i 89 złotych zamiast 65 złotych w pierwszej klasie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t96163.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przez;wyzsze;oplaty;za;tory;podrozeja;podroze;koleja,103,0,656231.html) Przez wyższe opłaty za tory podrożeją podróże koleją? Polskie Linie Kolejowe podnoszą stawki od stycznia 2011 r.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t74575.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kasy;biletowe;przewozow;regionalnych;znikna;z;dworcow,113,0,596081.html) Kasy biletowe Przewozów Regionalnych znikną z dworców? PKP SA wypowiedziały umowę najmu na dworcach w Poznaniu, Krakowie, Kielcach, Gdańsku i Rzeszowie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t90851.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pol;miliarda;zlotych;na;pociagi;dla;wielkopolski,197,0,594629.html) Pół miliarda złotych na pociągi dla Wielkopolski Mają być dostępne dla niepełnosprawnych i przewozić około 450 pasażerów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t84156.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dluznicy;doluja;pkp;intercity;potezna;strata,215,0,586711.html) Dłużnicy dołują PKP Intercity, potężna strata Przewozy Regionalne są winne firmie 85 mln złotych. Maleje też liczba pasażerów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t85002.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;chce;by;pasazerowie;zrzucili;sie;na;dworce,59,0,579643.html) Rząd chce, by pasażerowie zrzucili się na dworce Z opłaty dworcowej mają być finansowane remonty.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t88058.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/niemcy;zawalcza;o;polskich;pasazerow,190,0,572862.html) Niemcy zawalczą o polskich pasażerów Na polski rynek wchodzi Deutsche Bahn. To może być początek wojny między przewoźnikami.
Tagi: promocja, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz