Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
22.09.2016 09:50

Tauron wygrał największy w Polsce przetarg na dostawy energii

Tauron wygrał przetarg na sprzedaż 903 GWh energii elektrycznej dla jednostek samorządu terytorialnego z Górnego Śląska z ofertą o wartości 230 mln zł. Spółka podkreśla, że był to największy przetarg na dostawę energii elektrycznej w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Zajac/REPORTER)

Przetarg dotyczył dostawy energii elektrycznej do 30 samorządów i 31 jednostek samorządowych. W imieniu wszystkich podmiotów, które zgłosiły do przetargu blisko 13 tys. punktów poboru energii elektrycznej, postępowanie przeprowadziła gmina Zabrze.

Przetarg przyniesie śląskim gminom i instytucjom duże oszczędności. Postępowanie w imieniu związku przeprowadziło miasto Zabrze, którego prezydent Małgorzata Mańka-Szulik jest przewodniczącą związku. Jak akcentuje, organizowany od kilku lat i co roku większy wspólny zakup energii opłaca się wszystkim - duży wolumen zakupu pozwala osiągać najlepsze ceny.

- Zwycięstwo w tym przetargu to wielki sukces Taurona - skomentował prezes Tauron Sprzedaż GZE Rafał Soja, cytowany w komunikacie. - Po pierwsze, dowodzi, że w tak złożonym postępowaniu potrafimy spełnić oczekiwania zamawiających. Po drugie, potwierdza, że oferty Taurona należą do najkorzystniejszych na rynku - dodał.

Inicjatorem grupowego zakupu energii elektrycznej był Górnośląski Związek Metropolitalny, który zrzesza 14 miast, m.in. Katowice, Gliwice, Zabrze i Bytom. Wśród podmiotów, do których w wyniku wygranego przetargu energię elektryczną dostarczał będzie Tauron, są również jednostki Urzędu Marszałkowskiego, m.in. szpitale i ośrodki zdrowia, przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne i mieszkaniowe, instytucje kultury oraz śląskie zoo.

- To już piąta wygrana Taurona w przetargu inicjowanym przez Górnośląski Związek Metropolitalny. Ta wygrana cieszy nas tym bardziej, że za każdym razem wolumen zamawianej energii jest większy - dodał wiceprezes Tauron Sprzedaż GZE Tomasz Lender.

Jak podał Lender, w 2015 rok dostawy w przetargu wyniosły 385 GWh, a w 2016 roku już 445 GWh. Tym razem umowa jest dwuletnia - dotyczy 2017 oraz 2018 roku - i gwarantuje Tauronowi sprzedaż aż 903 GWh energii elektrycznej.

W przetargu na grupowy zakup energii elektrycznej dla jednostek samorządu terytorialnego z Górnego Śląska swoje oferty złożyły oprócz Taurona firmy Energa Obrót SA oraz Corrente sp. z o.o. O wygranej decydowało kryterium najniższej ceny.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Tagi: energetyka, tpe, tauron, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2016

esdPrzekładanie pieniędzy z prawej kieszeni do lewej, Konkurencja na rynku energii, nie tylko elektrycznej, w Polsce to fikcja.

22-09-2016

JuliuszPoprosimy o ujawnienie ceny za 1 megawat

22-09-2016

JulkaSkoro to jest taka prężna firma to dlaczego ciągle tanieją akcje Taurona??

Rozwiń komentarze (21)