Notowania

Rzecznik Tauronu Polska Energia ochodzi. "W dbałości o wizerunek firmy"

Maciej Wąsowicz, dyrektor biura komunikacji zewnętrznej i rzecznik prasowy Tauron Polska Energia poinformował, że zrezygnował z dalszej pracy w spółce. W poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna" podała, że firma Wąsowicza w 2016 roku pracowała dla dwóch państwowych spółek węglowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tauron)

Maciej Wąsowicz, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia, zrezygnował z dalszej pracy w spółce. W poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna" podał, że firma Wąsowicza w 2016 roku pracowała dla dwóch państwowych spółek węglowych.
O odejściu rzecznika informuje portal wirtualnemedia.pl, który uzyskał wyjaśnienie od firmy, że "w dbałości o wizerunek Spółki, Maciej Wąsowicz zwrócił się z wnioskiem o rozwiązanie stosunku pracy, na co Spółka Tauron Polska Energia przystała". Kierownictwo Tauronu informuje, że nie wiedziało, że rzecznik spółki prowadzi dodatkową działalność.
Maciej Wąsowicz jako rzecznik prasowy Tauronu i dyrektor biura komunikacji zewnętrznej pracował od maja ubiegłego roku."Dziennik Gazeta Prawna" opisał 30 stycznia, że firma News, należąca do Wąsowicza,świadczyła w 2016 r. usługi medialne dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Kompanii Węglowej (od 1 maja 2016 r. to Polska Grupa Górnicza). Umowę podpisano bez procedury przetargowej.

Jak donosi gazeta, spółka News zawarła długofalową umowę na obsługę medialną z JSW wartą około 1 mln zł. Tylko w 2016 r. firma News wystawiła spółce węglowej faktury na kwotę mniej więcej 180 tys. zł.

Maciej Wąsowicz tłumaczył się, że jego umowa nie zakazywała mu takiej działalności.
W mediach wyjaśniał też kwestie dotyczące m.in. wysokości jego honorarium.
W środę jednak zakończyła się jego współpraca ze spółką Tauron Polska Energia.

Tagi: tauron, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-02-2017

WwwDobra zmiana... idą w dwuszeregu Piękni Chłopcy Prawicy... cześć ich pamięci

01-02-2017

gość333Wszędzie są zatrudniani rzecznicy. Czy dyrektor, prezes, minister itd..... nie potrafią sami wystąpić tylko muszą mieć rzeczników. Chyba są nie … Czytaj całość

01-02-2017

nauczycielDobra zmiana? Chyba raczej "Dojna zmiana" !

Rozwiń komentarze (20)