Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister energii żąda zwołania nadzwyczajnego walnego Tauronu ws. wynagrodzeń

17
Podziel się:
Minister energii żąda zwołania nadzwyczajnego walnego Tauronu ws. wynagrodzeń
(PAP/Rafał Guz)

Tauron Polska Energia na żądanie ministra energii zwoła nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki, podczas którego mają zostać rozpatrzone uchwały dotyczące wynagrodzeń członków zarządu i rady nadzorczej, poinformował Tauron.

"Zarząd Tauron Polska Energia informuje, iż otrzymał drogą elektroniczną od ministra energii, wykonującego uprawnienia akcjonariusza Skarbu Państwa, reprezentującego 30,06 proc. kapitału zakładowego spółki, żądanie dotyczące zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki i umieszczenia w porządku obrad następujących punktów:

  1. Powzięcie uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków zarządu spółki Tauron Polska Energia S.A. z siedzibą w Katowicach.
  1. Powzięcie uchwały w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków rady nadzorczej spółki Tauron Polska Energia S.A. z siedzibą w Katowicach" - czytamy w komunikacie.

W uzasadnieniu minister energii m.in. wskazał, iż zasady wynagradzania członków zarządów w spółkach z udziałem Skarbu Państwa regulują przepisy ustawy z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, w związku z tym wnosi o podjęcie przez walne uchwał w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń członków organu zarządzającego i członków organu nadzorczego - podano także.

"Ponadto minister energii poinformował, iż projekty uchwał w sprawie kształtowania wynagrodzeń członków zarządu oraz rad nadzorczych zostaną przekazane bez zbędnej zwłoki, po ich uprzednim doprecyzowaniu" - czytamy także.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(17)
Kowalski
6 lat temu
I to ma być demokracja?????? Przecież przeciętnemu Kowalskiemu prezesi Taurona są nie potrzebni (to za co biorą tak dużą kasę).........Pan Kowalski korzysta z ciężkiej pracy zatrudnionych w Tauronie ludzi - elektromonterów....którzy dbają (bez przysięgi Hipokratesa-jak pożal się Boże lekarze) o w miarę bezprzerwową dostawę energii elektrycznej. Każdy elektromonter sam bez jakiegoś wypasionego - dobrze zarabiającego Prezesa wie co ma robić!!!!!!!!!!!! Ten kraj naprawde jest bardzooooooo chory!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gargulec
6 lat temu
Nic się nie zmieniło,spółki skarbu państwa nadal pozostawają dojną krową dla cwaniaków.
gg
6 lat temu
A ja proponuje Tauron Sprzątanie kibli
Wasz Prezes
6 lat temu
Do Wszystkich Prawdziwych Polaków ! 10 listopada piata rocznica śmierci ALIKA ! Oczekuję marszów ku jego czci oraz demonstracji i modłów w jego intencji ! Proszę radnych o nazywanie skwerków jego imieniem ! żadna zasługa nie będzie zapomniana ! ze wspomnień prezesa : "Kiedy wieczorem wracam do domu, Alik wpija mi się w nogę i tak chodzę z nim, uwieszonym na łydce, po mieszkaniu albo siedzę przy biurku, gdy pracuję, aż pójdę spać ."
Ziutek
6 lat temu
Dać chamom z tauronu po 2000 zł wówczas będzie sprawiedliwie i poprawnie.