Notowania

Tauron chce kupić Katowicki Węgiel. Wniosek w UOKiK

Tauron Wydobycie złożył ofertę przejęcia spółki zależnej Katowickiego Holdingu Węglowego. Ta ostatnia pozbywa się w ten sposób majątku. Wniosek trafił do Urzędu Konkurencji i Konsumentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Węgiel z Katowic trafi do Tauronu

Tauron Wydobycie złożył ofertę przejęcia spółki zależnej Katowickiego Holdingu Węglowego. Ta ostatnia pozbywa się w ten sposób majątku. Wniosek trafił do Urzędu Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK wniosek dostał 25 czerwca i sprawa jest w toku. Tauron chce przejąć Katowicki Węgiel od Katowickiego Holdingu Węglowego, czyli struktury, która została po sprzedaży rok temu czterech kopalń do Polskiej Grupy Górniczej.

KHW po wielkich stratach z 2016 roku (576 mln zł na minusie) został uratowany, ale jego działalność opiera się już głównie na wyprzedaży majątku. A jest nim m.in. spółka Katowicki Węgiel. To spółka, która na bazie węgla wydobytego przez Polską Grupę Górniczą prowadzi produkcję paliw ekologicznych, czyli tzw. ekogroszków i jest producentem mieszanek energetycznych.

Zobacz też: Wyższe rachunki za ciepło systemowe są nieuniknione

"Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Tauron Wydobycie S.A. wyłącznej kontroli nad Katowicki Węgiel Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach poprzez nabycie wszystkich udziałów w jej kapitale zakładowym" - napisano w komunikacie.

Tauron Wydobycie jest spółką zależną Tauron Polska Energia. W ub. roku miał 1 541 mln zł przychodów i 83 mln zł straty EBITDA. Strata była zresztą podobna jak w 2016 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: węgiel, energetyka, górnictwo, tpe, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2018

SeasStrach się bać. Państwowa spółka dostaje rządowe polecenie by kupić inną nierentowną spółkę w celu ratowania polskiego górnictwa. Za PiS idzie pełną … Czytaj całość

28-06-2018

precz z weglemPOZAMYKAC te kopalnie konczy sie wegla czas. my nie chcemy palic weglem

27-06-2018

kombajnistaPrzecież Katowicki Węgiel nie wydobywa węgla.

Rozwiń komentarze (3)