Notowania

wiadomości
27-04-2015 (17:00)

TBS-y znów będą budować. Jest na to kilkaset milionów złotych

Jak się szacuje, w Polsce wciąż brakuje około 100 tys. lokali na wynajem o umiarkowanych czynszach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)

- Resorty finansów oraz infrastruktury i rozwoju wraz z Bankiem Gospodarstwa Krajowego reaktywują program wsparcia społecznego budownictwa czynszowego - zapowiada w rozmowie z Money.pl Dariusz Kacprzyk, prezes BGK.

Tym samym powróci dofinansowanie za pośrednictwem Funduszu Mieszkań budowy nowych lokali przez TBS-y. Jak się szacuje, w Polsce wciąż brakuje około 100 tys. lokali na wynajem o umiarkowanych czynszach.

Przypomnijmy, że Bank Gospodarstwa Krajowego, który zajmował się obsługą programu, zawarł w ciągu dziesięciu lat ponad 1800 takich umów i udzielił kredytów na 7,2 mld zł. Dzięki Krajowemu Funduszowi Mieszkaniowemu, który zlikwidowano w 2009 r., powstało prawie 100 tys. mieszkań na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach.

- Reaktywowany program mógłby zacząć działać jeszcze w tym roku, a skala dofinansowania mogłaby sięgnąć kilkuset milionów złotych - zadeklarował Dariusz Kacprzak, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego. To jednak nie wszystkie ważne inicjatywy BGK w tym roku. Prezes Kacprzak ujawnia, co jeszcze zmieni się w polityce banku.

Wywiad przeprowadzono w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress) w Katowicach. To trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem sześciu tysięcy gości z Polski, Europy, świata. W blisko 100 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, komisarze unijni, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. Program bogaty jest w sesje tematyczne dedykowane poszczególnym sektorom gospodarki i życia publicznego.

Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz