Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ThyssenKrupp otwiera w Gdańsku swoje największe centrum serwisowe

0
Podziel się:

Pracę w biurze w ciągu kilku lat znajdzie około 700 osób. To największe na świecie centrum serwisowe ThyssenKrupp.

ThyssenKrupp otwiera w Gdańsku swoje największe centrum serwisowe
(officemap.pl/materiały prasowe)
bEKEoyOJ

Niemiecka firma ThyssenKrupp, będącą jednym ze światowych liderów w wielu dziedzinach przemysłu ciężkiego, otworzyła w piątek w Gdańsku swoje nowe biuro Globalnych Centrum Usług Wspólnych. Pracę w nim w ciągu kilku lat znajdzie około 700 osób.

- To największe na świecie centrum Global Shared Services (GSS) firmy ThyssenKrupp. Obecnie zatrudniamy tu 46 osób. Pod koniec roku liczba pracowników wyniesie ok. stu. W ciągu najbliższych 5-7 lat w biurze w Gdańsku pracę znajdzie około 700 osób - powiedział dyrektor Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Gdańsku, Robert Góra.

Oprócz Gdańska, biura GSS firmy ThyssenKrupp mieszczą się jeszcze w Niemczech (Bochum - 250 pracowników, Essen - 580 pracowników) oraz Indiach, gdzie pracuje około 600 osób.

bEKEoyOL

Góra podkreślił, że po osiągnięciu docelowego zatrudnienia placówka ThyssenKrupp w Gdańsku będzie największym centrum usług biznesowych na Pomorzu.

Podczas prezentacji przedsięwzięcia dyrektor finansowy ThyssenKrupp Guido Kerkhoff podkreślił, że o wyborze Gdańska na miejsce centrum przesądziło m.in. "wysoko rozwinięte środowisko SSC, dobrze wykształcona kadra i wysoka jakość usług".

ThyssenKrupp wynajął w Gdańsku 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej w budynku Olivia Six, należącym do kompleksu Olivia Business Centre.

Centrum zajmuje się m.in. finansami i księgowością, kadrami i płacami oraz zarządzaniem nieruchomościami w spółkach ThyssenKrupp na całym świecie.

bEKEoyOR

ThyssenKrupp zaliczany jest do światowych liderów w przemyśle ciężkim m.in. metalurgicznym, samochodowym i stoczniowym. Koncern ma około 600 firm w prawie 80 krajach, zatrudniając 155 tys. osób. W Polsce działają spółki wywodzące się z koncernu ThyssenKrupp AG, które realizują usługi bądź dostawy w takich branżach, jak budownictwo przemysłowe i specjalistyczne, hutnictwo, komunikacja szynowa.

W Gdańsku funkcjonuje obecnie prawie 40 centrów usług biznesowych, które zatrudniają kilkanaście tysięcy pracowników. Zajmują się głównie outsourcingiem usług finansowych, obsługą klienta i IT. W firmach pracują przede wszystkim absolwenci uczelni wyższych, znający języki obce.

Inwestycja niemieckiego koncernu wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy.

bEKEoyOS
Czytaj więcej w Money.pl
ThyssenKrupp zatrudni w Polsce 700 osób Miejsca pracy powstaną w Gdańsku w ciągu 5-7 lat. Koncern otworzył tam Globalne Centrum Usług Biznesowych.
Port w Gdańsku czeka na rekordowe inwestycje Około 8 mld zł może być zainwestowanych do 2020 r. w Gdańsku na terenie portu i w jego otoczeniu. Jak podano, ok. 7 mld zł mogą zainwestować m.in. spółki prowadzące działalność w porcie.
Gdańsk wśród największych terminali kontenerowych świata. Do portu wpłynął statek "Hong Kong Express" Do terminala kontenerowego DCT w porcie w Gdańsku wpłynął statek "Hong Kong Express" o pojemności ponad 13 tys. TEU oceanicznego Aliansu G6. Jest to pierwsze zawinięcie w Gdańsku jednostki pływającej w dalekowschodnim serwisie.
bEKEoyPm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)