Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Time Warner zwalnia pracowników.

0
Podziel się:

Amerykański koncern medialny, który posiada m. in. sieć telewizji informacyjnej CNN, zrezygnuje z zatrudniania 1475 pracowników.

Time Warner zwalnia pracowników.
(Ethan Bloch/CC/Flickr)

Amerykański koncern medialny, który posiada m. in. sieć telewizji informacyjnej CNN, zrezygnuje z zatrudniania 1475 pracowników, co daje 10 procent ich łącznej liczby - poinformował Turner Broadcasting System, filia koncernu nadzorująca bezpośrednio stacje telewizyjne.

Według Turner Broadcasting System, redukcja zatrudnienia podyktowana jest koniecznością restrukturyzacji, która ma na celu _ umożliwienie inwestycji w programowaniu i innowacyjności _.

W CNN zwolnionych zostanie 300 osób. Według komunikatu opublikowanego na stronie internetowej stacji, plan zwolnień ogłoszono już sierpniu i obejmie on przede wszystkim osoby powyżej 55 roku życia, które odejdą na emeryturę. Jednak 170 osób poniżej tego wieku zostanie także zwolnionych.

Turner Broadcasting System jest jedną z dwóch filii koncernu, do których należą stacje telewizyjne. Poza CNN, podlegają jej również kanały nadające filmy i seriale, takie jak TNT, TCM i Cartoon Network. Kanał filmowy HBO, który nadaje filmy kodowane, nie jest objęty zwolnieniami.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)