Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

To będzie największa ekspansja BBC od lat 40.

1
Podziel się

Serwis Światowy BBC rozpocznie nadawanie w 11 dodatkowych językach azjatyckich i afrykańskich oraz rozszerzy serwis przeznaczony dla odbiorców rosyjskojęzycznych w ramach największej ekspansji od lat 40. - poinformowała w środę BBC.

To będzie największa ekspansja BBC od lat 40.
(Tim Loudon/Flickr.com (CC BY-ND 2.0))
bEhyWVfp

Pierwsze serwisy w nowych językach mają ruszyć w 2017 roku. Będą to m.in. oromo, używany w Etiopii oraz Kenii, Somalii i Egipcie, amharski, którym również mówi się w Etiopii, używane w Indiach gudźarati i marathi, używany w Pakistanie i częściach Indii pendżabski czy koreański.

Rozszerzony ma zostać także serwis rosyjski, ze zregionalizowanymi wersjami dla krajów sąsiednich.

Rozszerzenie serwisu to rezultat zeszłorocznej zapowiedzi rządu o zwiększeniu finansowania w ramach kampanii w celu wzmocnienia soft power Londynu.

bEhyWVfr

"To historyczny dzień dla BBC, ponieważ ogłaszamy największą ekspansję Serwisu Światowego od lat 40." XX wieku - powiedział dyrektor generalny BBC Tony Hall.

Serwis Światowy BBC (BBC World Service) powstał w 1932 r. jako kanał przeznaczony dla odbiorców anglojęzycznych w imperium brytyjskim, ale z czasem rozrósł się do roli globalnego dostawcy serwisów informacyjnych w języku angielskim i kilkudziesięciu innych językach.

Dyrektor Serwisu Światowego Fran Unsworth podkreślił, że w czasach "wojny, rewolucji i globalnych przemian" ludzie zawsze polegali na serwisie jako źródłu "niezależnych, godnych zaufania i obiektywnych informacji"

Jako cel na stulecie BBC w 2022 roku Tony Hall wyznaczył zasięg 500 milionów odbiorców na całym świecie.

bEhyWVfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Zjednoczona W...
5 lata temu
White City dalej w Shepherd's Bush będzie przemawiać.:)) Mnie się akcja "LCD w każdej afrykańskiej wiosce" i SMSy" przybywajcie do Niemiec" podobały. Będzie duuużo filmów o Deutsch-Ostafrika i, że to tylkoNiemcy się pastwili nad rdzennymi.:))