Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Tokio nie udźwignie budżetu, gdyż wydatki się podwoiły. Rezygnuje z budowy nowych obiektów olimpijskich

3
Podziel się:

Miasto wycofało się np. z budowy części nowych obiektów olimpijskich na rzecz wykorzystania już istniejących.

Tokio nie udźwignie budżetu, gdyż wydatki się podwoiły. Rezygnuje z budowy nowych obiektów olimpijskich
(action press/East News)

Tokio ma problem z budżetem przeznaczonym na organizację letnich igrzysk olimpijskich 2020 - podała we wtorek agencja Kyodo. Koszty wzrosły do 12,6 mld dol.

Szef komitetu organizacyjnego igrzysk Tokio 2020 Toshiro Muto wskazał podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami na "niepewność dotyczącą środków finansowych" związanych z organizację igrzysk. Dodał, że decyzje w sprawie wielkości budżetu zapadną w 2019 r.

Jak podkreśliła Kyodo, konferencję zorganizowano w związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami na temat wyższych niż pierwotnie zakładano kosztów organizacji igrzysk.

Według szacunków budżet związany z organizacją letnich zmagań sportowców podwoił się do 12,6 mld dol. z 6,6 mld dol. zakładanych w 2013 r., gdy Tokio wybrano na organizatora igrzysk.

Zobacz także: Deszcz meteorytów na otwarcie Igrzysk?:

Jak wskazała Kyodo, włodarze japońskiej stolicy dokonali już pewnych cięć finansowych. Wycofali się np. z budowy części nowych obiektów olimpijskich na rzecz wykorzystania już istniejących.

gospodarka
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Arkadiusz
5 lata temu
Igrzyska Olimpijskie to zawody sportowe które wieńczą Olimpiadę. Olimpiada to okres pomiędzy Igrzyskami. Wiedza dziennikarzy sportowych jest poniżej podstawowego poziomu.
Haruki
5 lata temu
No to ma problem bo 2012 już był
Kax
5 lata temu
Wielkie mi rzeczy. 150 pracowników że 270tys