Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tomasz Siemoniak liczy na wzmocnienie wschodniej flanki NATO

0
Podziel się:

- Reagowanie kryzysowe nie umocniło naszego bezpieczeństwa - uważa szef MON.

Tomasz Siemoniak liczy na wzmocnienie wschodniej flanki NATO
(Wrocław Global Forum)
bEUcUBuJ

- Sojusz musi zachować prymat kolektywnej obrony. Reagowanie kryzysowe nie umocniło bezpieczeństwa wschodniej flanki - oświadczył szef Ministerstwa Obrony Narodowej podczas otwarcia tegorocznego Wrocław Global Forum.

Tomasz Siemoniak mówił w stolicy Dolnego Śląska, że NATO potrzebna jest większa wspólnota polityczna, sojusznicza solidarność. Wskazał też, że potrzeba jest w najbliższym czasie większego wsparcia NATO dla aspirujących do paktu krajów.

- Mam nadzieję, że przyszłoroczny szczyt NATO w Warszawie będzie dobrą okazją, żeby te kwestie rozwiązać - zapowiedział Siemoniak. Jako pozytywne ruchy wskazał z kolei fakt, że za kilka dni w Świętoszowie i Żaganiu dojdzie do pierwszych ćwiczeń szpicy NATO w Polsce, w Bydgoszczy zainstalowana zostanie jednostka planistyczno-dowódcza i wzmocniony zostanie korpus w Szczecinie.

bEUcUBuL

- To będzie ważny punkt realizacji założeń paktu z Newport - mówił Siemoniak. - Dodatkowo, Polska pochodzi z powagą do wymogu wydawania 2 procent PKB na obronność. Będziemy do tego namawiać również naszych europejskich partnerów.

Tegoroczne Wrocław Global Forum, organizowane od 11 do 13 czerwca, obejmuje tematyką najważniejsze problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro i konfliktu na Ukrainie, jak i polaryzacji politycznej w Europie oraz zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich. Więcej informacji w serwisie specjalnym Wrocław Global Forum w Money.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Mateusz Szczurek ujawnia Money.pl, czy zmiany w rządzie obejmą resort finansów Minister finansów mówi też, co dalej z nową ordynacją podatkową i przedwyborczymi decyzjami obciążającymi budżet.
Kiedy euro w Polsce? Minister się nie spieszy - Strefa euro to dziś zupełnie coś innego, niż jeszcze kilka lat temu. To nie może być decyzja polityczna - zapowiada Mateusz Szczurek.
Rusza Wrocław Global Forum 2015 Tegoroczna edycja obejmie swoją tematyką najbardziej palące problemy, przed którymi stoi dziś Europa.
bEUcUBvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)