Notowania

hazard w polsce
07.10.2018 09:29

Totalizator Sportowy otworzył już 9 salonów gier. Obroty przekraczają 10 mln zł

Totalizator Sportowy pilotażowo uruchomił 9 salonów gier na automatach na terenie całej Polski. Jak informuje spółka, obroty w salonach przekroczyły 10 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Ogórek)
Automaty do gier od TS. Obroty przekraczają 10 mln zł

Totalizator Sportowy testuje pomysł własnych salonów gier. Idzie mu nieźle.

"Obecnie w ramach prowadzonego pilotażu działa dziewięć legalnych salonów gier. Ostatni z nich został otwarty w Bielsku-Białej. Jest on największym spośród wszystkich do tej pory uruchomionych. Ustawionych jest w nim 50 automatów" - informuje Totalizator Sportowy, cytowany przez PAP.

Jak przekazała spółka, oprócz Bielska-Białej, salony zostały uruchomione w Krzeszowicach, Bydgoszczy, Warszawie, Białymstoku, Rzeszowie, Wrocławiu, Łomży oraz w Skawinie.

"Jeśli mówimy o zarejestrowanych klientach, to mamy ich już ponad 2200. Obroty w salonach przekroczyły 10 mln zł" - podał TS.

Pilotaż trwa od drugiego kwartału 2018 r. Pierwszy salon do gier uruchomiono w czerwcu w Bydgoszczy.

"Pilotaż służy wypracowaniu najlepszego modelu biznesowego. Chcemy poznać preferencje klientów i wybrać najlepszy możliwy model biznesowy" - tłumaczy spółka.

Wkrótce otwarte zostaną kolejne salony. Jak informuje PAP, Totalizator Sportowy wprowadza gry na automatach w oparciu o znowelizowaną ustawę o grach hazardowych, realizując monopol państwa w tym zakresie. Pilotaż ma objąć ponad 1,2 tys. automatów do gier w całym kraju.

TS zakłada, że docelowo, w ciągu 4-5 lat, może wprowadzić na rynek ok. 38 tys. automatów współpracujących z centrum zarządzania informatycznego i dostępnych w salonach gier w całym kraju.

1 kwietnia 2017 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o grach hazardowych, którą pod koniec ubiegłego roku podpisał prezydent Andrzej Duda.

Nowela gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Zgodnie z ustawą m.in. automatami do gier zarządza Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, który jest spółką Skarbu Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Rewolucja w Lotto. Będzie można grać przez internet

Tagi: hazard w polsce, lotto, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2018

yhmczyli jednak hazard jest ok, o ile korzyści czerpie skarb państwa. A niedawno taka nagonka była!!! Aa ile gadania, hazard niszczy ludzi, itd, itp. … Czytaj całość

07-10-2018

PoelZłodziejstwo tego państwa nie zna granic!

07-10-2018

aloesZmienili prawo pod siebie- Amerykańka firma lotto, wykończyła jedną ustawą setki Polskich firm i tysiące ludzi którzy zarabiali na hazardzie- tak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)