Notowania

toyota
04.08.2016 12:31

Toyota obniża swoje roczne prognozy zysku

Koncern tnie szacunki zysku w tym roku podatkowym, który rozpoczął się 1 kwietnia 2016, bo mocny kurs japońskiego jena wpływa na obniżenie zysku ze sprzedaży samochodów Toyoty poza Japonią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota Motor Corp. obniża swoje roczne prognozy zysku - będzie ciężko. Koncern tnie szacunki zysku w tym roku podatkowym, który rozpoczął się 1 kwietnia 2016, bo mocny kurs japońskiego jena wpływa na obniżenie zysku ze sprzedaży samochodów Toyoty poza Japonią. Mniej aut japońskiego koncernu kupują przede wszystkim Amerykanie.

Zysk Toyoty w obecnym roku podatkowym, który zakończy się z marcu 2017, spadnie do 1,45 biliona jenów, czyli do 14,3 miliarda dolarów, z 1,5 biliona jenów, jakie władze Toyoty prognozowały jeszcze w maju.

Koncern przedstawia nową obniżoną prognozę zysku uwzględniając kurs japońskiego jena na poziomie 102 za dolara USA podczas gdy w maju stosował kurs 105 jenów na dolara USA.

W tym roku japoński jen umocnił się wobec dolara USA już o ponad 18 proc., a to spowodowało, że eksportowane auta Toyoty stały się mniej konkurencyjnym towarem.

Od początku 2016 r. każdy model z samochodów produkowanych przez Toyotę, a sprzedawanych na amerykańskim rynku, zanotował spadek zainteresowania Amerykanów.

Zysk netto japońskiego koncernu spadł w I kwartale obecnego roku podatkowego (IV-VI) o 15 procent i wyniósł 552,5 miliarda jenów, ale i tak był wyższy od prognoz analityków.

Przychody koncernu w tym czasie spadły do 6,59 biliona jenów wobec szacowanych przez analityków 6,58 biliona jenów.

Zysk operacyjny Toyoty w I kwartale nowego roku podatkowego spadł do 642,2 miliarda jenów. Analitycy szacowali go na poziomie 520 miliardów jenów.

Tagi: toyota, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2016

nowamarce to nie zaszkodzi, bo ma grono zagorzałych wielbicieli- użytkowników. przynajmniej mnie ;) jeżdżę corollą, dla mnie to niezawodne auto. a jeśli … Czytaj całość

22-08-2016

dawida mi się wydaje, że to tylko takie gadanie. toyota jest na pozycji lidera pod względem sprzedaży i raczej to się nie zmieni w najbliższym czasie.

04-08-2016

zaxIdea Bank to najbardziej napastliwy bank w Polsce. Nie rozumieją zwrotu "nie".

Rozwiń komentarze (4)