Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MPK z Łodzi wybrało ofertę Pesy. Kupi 12 tramwajów niskopodłogowych

15
Podziel się:

MPK w Łodzi wybrało ofertę bydgoskiej Pesy jako najkorzystniejszą w przetargu na zakup 12 tramwajów niskopodłogowych. Cena to ponad 99,5 mln zł brutto.

MPK z Łodzi wybrało ofertę Pesy. Kupi 12 tramwajów niskopodłogowych
(Adam Wysocki/East News)
bFgcGONx

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi wybrało ofertę bydgoskiej Pesy jako najkorzystniejszą w przetargu na zakup 12 tramwajów wraz z podstawowym pakietem eksploatacyjno-naprawczym. Tramwaje będą niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Poinformował o tym w poniedziałek rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) Sebastian Grochala. Dodał, że cena, jaką za wykonanie usługi podała bydgoska spółka, to ponad 99,5 mln zł brutto.

Rzecznik zwrócił uwagę, że oferta Pesy uzyskała najwyższą liczbę punktów w wyniku oceny przeprowadzonej przez komisję przetargową. O wyborze decydowały m.in: cena, funkcjonalność wagonu i rozwiązania techniczne.

bFgcGONz

Jak poinformował Grochala, bydgoska firma zaproponowała tramwaje typu Pesa Swing, czyli model, który pasażerowie łódzkiego MPK znają, ponieważ od ponad roku pojazdy te kursują na linii nr 10 obsługującej tzw. trasę W-Z, łączącą osiedla Retkinia i Olechów.

Tramwaje będą wyposażone w klimatyzację, system wizualnej i akustycznej informacji pasażerskiej, kasowniki, biletomaty, monitoring oraz system łączności radiowej.

W ramach wyposażenia obsługowego dostarczone mają być m.in.: specjalistyczny, ratowniczy żuraw samochodowy, wózek widłowy, urządzenie do napełniania klimatyzacji z osprzętem, urządzenia do czyszczenia układów hamulcowych oraz komputery serwisowe. Z kolei pakiet eksploatacyjno-naprawczy stanowić mają m.in.: wózki jezdne, zespoły napędowe, dodatkowy komplet siedzeń, sterowniki występujące w wagonie i inne części zamienne (np. drzwi, pantograf czy szyby).

Na wykonanie usługi Pesa będzie miała czas do połowy października przyszłego roku.

bFgcGONF
bFgcGOOa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Tropiciel
5 lata temu
Łódź jest odważna, albo chodzi o co innego. Domyślacie się, o co. Kraków zrezygnował z usług PESY. 1700 usterek tramwajów w 14 miesięcy. Ale Łódź jakością się widać nie przejmuje. Kasa to jest kasa. Nie pytajcie, gdzie trafi. W małej wielkiej części. Biznesowe wydanie tzw. "dobrej zmiany".
www
5 lata temu
i bardzo dobrze .... nie dla niemieckich trupów
Stiv975
5 lata temu
To jest tramwaj w barwach Toruńskich .
bFgcGOOb
Łukasz
5 lata temu
Trochę ukraińskie barwy te tramwaje mają.
bastard
5 lata temu
To sobie troche Lodz poczeka na te tramwaje !!!??? Tak jak my w Krakowie i jeszcze o maly wlos nie stracilibysmy Unijnej dotacji !!!