Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trasa S3. Odcinek Jawor-Bolków ma być gotowy w 2018 roku

0
Podziel się:

Około 345 mln zł będzie kosztować budowa 16-kilometrowego odcinak trasy S3 łączącego miejscowości Jawor i Bolków (Dolnośląskie). W środę GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą tej inwestycji. Trasa ma być gotowa w 2018 r.

Trasa S3. Odcinek Jawor-Bolków ma być gotowy w 2018 roku
(rasica/Fotolia.com)
bEDHTGBh

16-kilometrowy odcinek S3, który połączy Jawor z Bolkowem na Dolnym Śląsku ma być gotowy w 2018 roku. W środę podpisano umowę w sprawie tej wartej około 345 mln zł inwestycji

- Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka trasy S3 Jawor - Bolków została podpisana z firmą Mota Engil - poinformowała rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA Joanna Borkowska.

Dodała, że podpisany dokument jest jednym z dwóch, które obejmują budowę w sumie 36-kilometrowego odcinka trasy S3 łączącego Legnicę z Bolkowem.

bEDHTGBj

- W przyszłym tygodniu GDDKiA planuje podpisanie umowy z wykonawcą sąsiedniego, prawie 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od Legnicy do Jawora. Koszt budowy obu odcinków od Legnicy przez Jawor do Bolkowa wyniesie prawie 700 mln zł - poinformowała Borkowska.

W 2015 r. rozpoczęły się prace budowlane na odcinkach trasy ekspresowej S3 łączących Nową Sól (Lubuskie) z Legnicą (Dolnośląskie). Cała inwestycja na Dolnym Śląsku ma kosztować ponad 3 mld zł. Dolnośląski odcinek S3 połączy Nową Sól z Bolkowem.

Pod koniec lipca na konferencji prasowej w Jaworze minister infrastruktury Maria Wasiak powiedziała, że do końca tego roku Polska złoży wspólnie z Czechami wniosek o finansowanie ostatniego dolnośląskiego odcinka drogi S3 z europejskiego programu CEF "Łącząc Europę". Chodzi o fragment trasy łączący Bolków z granicą z Czechami w Lubawce.

Trasa S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin, wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica) do południowej granicy z Czechami.

bEDHTGBp

Założenia Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2015-2023 (z perspektywą do 2025) przewidują budowę prawie 400 km nowych dróg na Dolnym Śląsku za kwotę ponad 10 mld zł. Chodzi o trasy S3, S5, A18, rozbudowę drogi krajowej nr 8 oraz budowę obwodnic Bolkowa, Głogowa, Wałbrzycha i Kłodzka.

bEDHTGBK
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)