Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Blisko 6,5 mld zł dla urzędników. Ruszają wypłaty trzynastek

Blisko 6,5 mld zł dla urzędników. Ruszają wypłaty trzynastek

Ubiegły rok miał być ostatnim, w którym trzynasta pensja miała być wypłacana urzędnikom. Fot. Andrzej Zbraniecki / East News
Ubiegły rok miał być ostatnim, w którym trzynasta pensja miała być wypłacana urzędnikom.

Prawie milion urzędników w całej Polsce, pracownicy budżetówki i samorządowcy do końca marca na swoje konta otrzymają dodatkową pensję.

Ubiegły rok miał być ostatnim, w którym trzynasta pensja miała być wypłacana urzędnikom. Jak pisaliśmy w money.pl, w Kancelarii Premiera przygotowywany był tak zwany kodeks urzędniczy, który miał zrównać zasady zatrudniania urzędników rządowych i samorządowych.

Jak szacował "Dziennik Gazeta Prawna" likwidacja samej trzynastki tylko w administracji rządowej przyniosłaby roczne oszczędności rzędu 5 mln zł. Pomysł jednak upadł.

Pieniądze na trzynastki musiały znaleźć również w tegorocznym budżecie państwa i kasach samorządowych.

Rząd da podwyżki urzędnikom:

Na wypłatę dla pracowników objętych ustawą o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej przeznaczonych zostało 2,4 mld zł, dodatkowe 4 mld wypłacą samorządy - dowiedział się "Fakt".

W sumie więc na dodatkową pensję w roku pójdzie 6,4 mld zł. Pierwsze wypłaty przewidziane są na styczeń, ostatnie mają trafić na konta pracowników do końca marca.

pieniądze, świadczenia, trzynastki, pensje urzędników
Czytaj także
Polecane galerie
Memek
2018-01-09 19:21
Kiedy będzie trzynastka dla górników gdzie tak głośno media mówiły o trzynastce w górnictwie to może niech zaczną płacić ?
Kasia
2018-01-08 20:45
Mi jako urzednikowi 13 pensja bardzo się przyda przy 2 dzieci i niedużej miesięcznej wypłacie która nie przekracza 1700zl brutto.
W dużym mieście to ja nie pracuje w małej gminie.
Więc nie mówcie że urzędnik zarabia krocie. No mój mąż na budowie trochę więcej.
Anana
2018-01-08 14:19
Jako urzędnik pracuję cztery lata a wcześniej ponad 10 lat w sektorze prywatnym ale i wtedy i dzisiaj uważam że 13 pensja jest naprawdę zbędna
Pokaż wszystkie komentarze (209)