Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Blisko 6,5 mld zł dla urzędników. Ruszają wypłaty trzynastek

209
Podziel się:

Pieniądze na trzynastki musiały znaleźć również w tegorocznym budżecie państwa i kasach samorządowych.

Ubiegły rok miał być ostatnim, w którym trzynasta pensja miała być wypłacana urzędnikom.
Ubiegły rok miał być ostatnim, w którym trzynasta pensja miała być wypłacana urzędnikom. (Andrzej Zbraniecki / East News)

Prawie milion urzędników w całej Polsce, pracownicy budżetówki i samorządowcy do końca marca na swoje konta otrzymają dodatkową pensję.

Ubiegły rok miał być ostatnim, w którym trzynasta pensja miała być wypłacana urzędnikom. Jak pisaliśmy w money.pl, w Kancelarii Premiera przygotowywany był tak zwany kodeks urzędniczy, który miał zrównać zasady zatrudniania urzędników rządowych i samorządowych.

Jak szacował "Dziennik Gazeta Prawna" likwidacja samej trzynastki tylko w administracji rządowej przyniosłaby roczne oszczędności rzędu 5 mln zł. Pomysł jednak upadł.

Pieniądze na trzynastki musiały znaleźć również w tegorocznym budżecie państwa i kasach samorządowych.

Zobacz także: Rząd da podwyżki urzędnikom:

Na wypłatę dla pracowników objętych ustawą o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej przeznaczonych zostało 2,4 mld zł, dodatkowe 4 mld wypłacą samorządy - dowiedział się "Fakt".

W sumie więc na dodatkową pensję w roku pójdzie 6,4 mld zł. Pierwsze wypłaty przewidziane są na styczeń, ostatnie mają trafić na konta pracowników do końca marca.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(209)
Memek
6 lat temu
Kiedy będzie trzynastka dla górników gdzie tak głośno media mówiły o trzynastce w górnictwie to może niech zaczną płacić 😎
Kasia
6 lat temu
Mi jako urzednikowi 13 pensja bardzo się przyda przy 2 dzieci i niedużej miesięcznej wypłacie która nie przekracza 1700zl brutto. W dużym mieście to ja nie pracuje w małej gminie. Więc nie mówcie że urzędnik zarabia krocie. No mój mąż na budowie trochę więcej.
Anana
6 lat temu
Jako urzędnik pracuję cztery lata a wcześniej ponad 10 lat w sektorze prywatnym ale i wtedy i dzisiaj uważam że 13 pensja jest naprawdę zbędna
adam
6 lat temu
6,4 mld dla urzędników na 13-a pensję!!!doliczmy zatem jeszcze pensje z 12 -u m-cyi odpowiedzmy sobie ile wydajemy na nierobów! LICZYMY 12*6,4=76,8mld +TRZYNASTKA 6,4mld =83,20 mld PLN/rok a więc;administracja licząc w skrócie to suma 83,20 mld PLN/rok
emeryt
6 lat temu
a emeryci grosze
...
Następna strona