Notowania

Turystyka w Polsce. Przyjeżdża do nas coraz więcej gości z zagranicy

Do Polski przyjechało w zeszłym roku 6,1 mln zagranicznych turystów, o siedem procent więcej niż rok wcześniej, kiedy było ich 5,7 mln - wynika z obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ATom/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Najwięcej było Niemców - niemal 1,6 mln. Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Wielkiej Brytanii - prawie 443 tys. osób. Trzecia pozycja przypadła Ukraińcom, których przyjechało 334 tys.

Zagranicznym turystom udzielono w sumie prawie 15 mln noclegów, podczas gdy rok wcześniej było ich 13,8 mln. Przy obliczeniach wzięto pod uwagę korzystających z noclegów w turystycznych obiektach posiadających dziesięć i więcej miejsc.

Najwięcej turystów, którzy korzystali z noclegów, przyjechało do Polski z Niemiec. Według GUS, udzielono im 5,4 mln noclegów. Turyści z Wielkiej Brytanii skorzystali z prawie 1,1 mln noclegów, co dało im drugie miejsce. Trzecie przypadło Ukraińcom - nocowali w Polsce ponad 868 tys. razy.

Tagi: turystyka w polsce, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2017

HenniuzPrzecież 90% przyjeżdżających z "Zachodu" to nie sa żadni turyści, ale Polacy i krewni mieszkający poza Polską, którzy wymeldować się z pobytu … Czytaj całość

19-02-2017

WawaTo że przyjeżdżają na zwiedzanie kraju to dobrze , ale nieszczęściem jest to że Ci ze wschodu już do siebie nie wracają i rdzennym obywatelom pracę … Czytaj całość

20-02-2017

juUkraińcy to nocują nawet do dzisiaj....

Rozwiń komentarze (50)