Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Turystyka w Polsce. Przyjeżdża do nas coraz więcej gości z zagranicy

50
Podziel się:

Do Polski przyjechało w zeszłym roku 6,1 mln zagranicznych turystów, o siedem procent więcej niż rok wcześniej, kiedy było ich 5,7 mln - wynika z obliczeń Głównego Urzędu Statystycznego.

Turystyka w Polsce. Przyjeżdża do nas coraz więcej gości z zagranicy
(ATom/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Najwięcej było Niemców - niemal 1,6 mln. Na drugim miejscu znaleźli się turyści z Wielkiej Brytanii - prawie 443 tys. osób. Trzecia pozycja przypadła Ukraińcom, których przyjechało 334 tys.

Zagranicznym turystom udzielono w sumie prawie 15 mln noclegów, podczas gdy rok wcześniej było ich 13,8 mln. Przy obliczeniach wzięto pod uwagę korzystających z noclegów w turystycznych obiektach posiadających dziesięć i więcej miejsc.

Najwięcej turystów, którzy korzystali z noclegów, przyjechało do Polski z Niemiec. Według GUS, udzielono im 5,4 mln noclegów. Turyści z Wielkiej Brytanii skorzystali z prawie 1,1 mln noclegów, co dało im drugie miejsce. Trzecie przypadło Ukraińcom - nocowali w Polsce ponad 868 tys. razy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
Tomasz
7 lat temu
co za bzdury jeden portal poda plotke i potem wszyscy ja przekazuja. w 2015 roku Polske odwiedzilo 16,7 mln zagranicznych turystow wiec nie wiem skad takie info ze w 2016 tylko 6 mln? taka informacja moze i byla ale dotyczyla pierwszych bodajze 3-4 miesiecy roku 2016
Baca
7 lat temu
Dlatego tak wszyscy do nas przyjeżdżają żeby na własne oczy zobaczyc czy jeszcze zyjemy i sie nie pozagryzali w dobroci bliżniego i szacunku do innego człowieka spoza struktur PIS-u.
loper
7 lat temu
Bo Polska to piękna kraj być
loper
7 lat temu
Niemcy po zakupy ,a Ukraińcy do pracy i to cała turystyka bo każdy chce żyć .
mar911
7 lat temu
A od kiedy to przyjazd za pracą nazywa się turystyką? No chyba, że zarobkową turystyką.
...
Następna strona