Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
KRRiT udzieliła koncesji stacji należącej do TVN

KRRiT udzieliła koncesji stacji należącej do TVN

Stacja TVN International West ma koncesję na kolejne 10 lat. Fot. MICHAL DYJUK/REPORTER
Stacja TVN International West ma koncesję na kolejne 10 lat.

Stacja TVN International West, należąca o grupy TVN, otrzymała koncesję na nadawanie przez następne 10 lat - poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w komunikacie.

TVN International West to stacja kierowana do Polonii żyjącej na zachodzie. Jej nadawcą jest spółka TVN. Ta sama, którą KRRiT ukarała pod koniec ubiegłego roku za relacjonowanie sejmowych wydarzeń z grudnia 2016 roku.

Po ogromnej burzy, jaka rozpętała się po tej decyzji, Rada w czwartek zdecydowała ostatecznie, że kary jednak nie nałoży.

Zobacz też: Kurski o TVP: "Doczekaliśmy się poważnej publicystyki"

O tym, że decyzja może zostać cofnięta, mówiło się już od ponad tygodnia. Szef KRRiT Witold Kołodziejski kilkukrotnie spotkał się z przedstawicielami TVN, by "wyprostować" sprawę, która zmusiła do reakcji nawet amerykański Departament Stanu.

Również premier Mateusz Morawiecki łagodził nastroje, zapewniając, że jest za pełną wolnością mediów, nawet jeśli są stronnicze.

Po cofnięciu decyzji o karze dla TVN Witold Kołodziejski zapowiedział utworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców. Ma to być odpowiedź na problem "brutalizacji życia publicznego, narastającej agresji kierowanej także przeciwko dziennikarzom, propagowania mowy nienawiści i dezinformacji".

W piątek KRRiT poinformował też o przedłużeniu koncesji radiostacjom Vox Fm, RMF Classic, RMF MAXXX Dolny Śląsk, ALEX. Koncesję otrzymało też radio ESKA Szczecin.

Czytaj także
Polecane galerie
cela
2018-01-16 19:52
KRRiT powinna zawieśic nadawanie TV Trwam i Radia Maryja To powinno być zalatwione odgórnie Anie karanie tych którzy mówią prawdę .
wisus54
2018-01-14 13:48
Czy ja się czepiam TV Trwam że ogłupia Polaków? Nie jest stacją Finansowaną przez ojca Rydzyka i niech sobie ogłupia. Inna sprawa z TVPiS płacę abonament i chcę być uczciwie informowany bez komentarzy Rachonia. Jak będą przedstawiane uczciwie fakty to wnioski wyciągnę sam bez wazeliniarstwa Rachonia.
polok
2018-01-14 11:40
Szkoda.
Pokaż wszystkie komentarze (18)