Notowania

media
12-01-2018 (13:40)

KRRiT udzieliła koncesji stacji należącej do TVN

Stacja TVN International West, należąca o grupy TVN, otrzymała koncesję na nadawanie przez następne 10 lat - poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL DYJUK/REPORTER)
Stacja TVN International West ma koncesję na kolejne 10 lat.

TVN International West to stacja kierowana do Polonii żyjącej na zachodzie. Jej nadawcą jest spółka TVN. Ta sama, którą KRRiT ukarała pod koniec ubiegłego roku za relacjonowanie sejmowych wydarzeń z grudnia 2016 roku.

Po ogromnej burzy, jaka rozpętała się po tej decyzji, Rada w czwartek zdecydowała ostatecznie, że kary jednak nie nałoży.

Zobacz też: Kurski o TVP: "Doczekaliśmy się poważnej publicystyki"

O tym, że decyzja może zostać cofnięta, mówiło się już od ponad tygodnia. Szef KRRiT Witold Kołodziejski kilkukrotnie spotkał się z przedstawicielami TVN, by "wyprostować" sprawę, która zmusiła do reakcji nawet amerykański Departament Stanu.

Również premier Mateusz Morawiecki łagodził nastroje, zapewniając, że jest za pełną wolnością mediów, nawet jeśli są stronnicze.

Po cofnięciu decyzji o karze dla TVN Witold Kołodziejski zapowiedział utworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców. Ma to być odpowiedź na problem "brutalizacji życia publicznego, narastającej agresji kierowanej także przeciwko dziennikarzom, propagowania mowy nienawiści i dezinformacji".

W piątek KRRiT poinformował też o przedłużeniu koncesji radiostacjom Vox Fm, RMF Classic, RMF MAXXX Dolny Śląsk, ALEX. Koncesję otrzymało też radio ESKA Szczecin.

Tagi: media, krrit, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-01-2018

moroKoncesja dla antypolskiej telewizji jaką jest TVN chyba żart

12-01-2018

DOL"W temacie"dezinformacji - to TVPinfo powinna być zamknięta a właściwie TVP jako taki, bo wszędzie kłamią.

12-01-2018

PYTAJĄCY Obywatel z PolskiKRRiT -do TVP INFO,TRWAM i RM nie ma zastrzeżeń ?

Rozwiń komentarze (18)

Wybrane dla Ciebie