Notowania

TVP nie powinna dostawać państwowych pieniędzy? PO składa wniosek do KRRiT

Skoro telewizja publiczna nie realizuje głównego zadania, tzn. nie wypełnia misji, nie powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Platforma Obywatelska. Dlatego klub PO złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z publicznych środków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Wisniewski/ EastNews)
Sławomir Neumann jest dla mediów narodowych bezlitosny.

Skoro telewizja publiczna nie realizuje głównego zadania, tzn. nie wypełnia misji, nie powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Platforma Obywatelska. Dlatego szef klubu PO Sławomir Nuemann złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z publicznych środków.

"Telewizja Publiczna przemianowana dla lata temu na 'medium narodowe' całkowicie podporządkowane poprzez układ personalny obozowi rządzącemu, konsekwentnie i z coraz większym zaangażowaniem łamie w programach informacyjnych i większości publicystycznych art. 21 Ustawy o radiofonii i telewizji" - pisze Neumann we wniosku. I dodaje, że liderem w łamaniu tych zasad jest TVP Info.

Zgodnie z tym artykułem, nadawca publiczny ma dostarczać ludziom programy cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością. Programy nadawcy publicznego powinny kierować się odpowiedzialnością za słowo, rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń w kraju i za granicą, sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli i formowaniu się opinii publicznej, a także umożliwiać obywatelom i ich organizacjom uczestniczenie w życiu publicznym - wylicza szef klubu PO.

Zobacz też: Kurski o TVP: "Doczekaliśmy się poważnej publicystyki"

Tymczasem - według posła - to, co się w tej chwili dzieje w TVP, jest całkowitym zaprzeczeniem tych wartości. Platforma punktuje, że programy informacyjne i publicystyczne zostały zamienione w tępe narzędzie propagandy prorządowej, a obecność polityków opozycyjnych została w nich znacznie ograniczona. Dostało się nawet słynnym paskom z TVP Info.

Dlatego w swym wniosku Neumann zwraca się "w imieniu podatników, od których bezzasadnie oczekuje się utrzymywania tworu, który służy i promuje jedynie aktualnie rządzących", o zaprzestanie przekazywania środków na TVP.

Tagi: media narodowe, tvp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2018

iiBardzo słusznie. Media Publiczne powinny służyć całemu społeczeństwu. Jak nie, to nie ma na nich publicznych pieniędzy i Kropka.

18-01-2018

polackza waszych czasow to telewizja byla bezstronna pamietamy lisa,pokrasko i im podobnych jak sie pastwli nad dzialaczami pisu w4 na 1 zdzialaczami … Czytaj całość

18-01-2018

misiopisioprzez 8 lat karmiliscie nas klamstwem i straszyliscie nas PISem.tvp niczym sie nie roznila od tvnu i polsatu.

Rozwiń komentarze (132)