Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP nie powinna dostawać państwowych pieniędzy? PO składa wniosek do KRRiT

Skoro telewizja publiczna nie realizuje głównego zadania, tzn. nie wypełnia misji, nie powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Platforma Obywatelska. Dlatego klub PO złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z publicznych środków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pawel Wisniewski/ EastNews)
Sławomir Neumann jest dla mediów narodowych bezlitosny.

Skoro telewizja publiczna nie realizuje głównego zadania, tzn. nie wypełnia misji, nie powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Platforma Obywatelska. Dlatego szef klubu PO Sławomir Nuemann złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z publicznych środków.

"Telewizja Publiczna przemianowana dla lata temu na 'medium narodowe' całkowicie podporządkowane poprzez układ personalny obozowi rządzącemu, konsekwentnie i z coraz większym zaangażowaniem łamie w programach informacyjnych i większości publicystycznych art. 21 Ustawy o radiofonii i telewizji" - pisze Neumann we wniosku. I dodaje, że liderem w łamaniu tych zasad jest TVP Info.

Zgodnie z tym artykułem, nadawca publiczny ma dostarczać ludziom programy cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością. Programy nadawcy publicznego powinny kierować się odpowiedzialnością za słowo, rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń w kraju i za granicą, sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli i formowaniu się opinii publicznej, a także umożliwiać obywatelom i ich organizacjom uczestniczenie w życiu publicznym - wylicza szef klubu PO.

Zobacz też: Kurski o TVP: "Doczekaliśmy się poważnej publicystyki"

Tymczasem - według posła - to, co się w tej chwili dzieje w TVP, jest całkowitym zaprzeczeniem tych wartości. Platforma punktuje, że programy informacyjne i publicystyczne zostały zamienione w tępe narzędzie propagandy prorządowej, a obecność polityków opozycyjnych została w nich znacznie ograniczona. Dostało się nawet słynnym paskom z TVP Info.

Dlatego w swym wniosku Neumann zwraca się "w imieniu podatników, od których bezzasadnie oczekuje się utrzymywania tworu, który służy i promuje jedynie aktualnie rządzących", o zaprzestanie przekazywania środków na TVP.

Tagi: media narodowe, tvp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2018

iiBardzo słusznie. Media Publiczne powinny służyć całemu społeczeństwu. Jak nie, to nie ma na nich publicznych pieniędzy i Kropka.

18-01-2018

polackza waszych czasow to telewizja byla bezstronna pamietamy lisa,pokrasko i im podobnych jak sie pastwli nad dzialaczami pisu w4 na 1 zdzialaczami … Czytaj całość

18-01-2018

misiopisioprzez 8 lat karmiliscie nas klamstwem i straszyliscie nas PISem.tvp niczym sie nie roznila od tvnu i polsatu.

Rozwiń komentarze (132)