Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
TVP nie powinna dostawać państwowych pieniędzy? PO składa wniosek do KRRiT

TVP nie powinna dostawać państwowych pieniędzy? PO składa wniosek do KRRiT

Sławomir Neumann jest dla mediów narodowych bezlitosny. Fot. Pawel Wisniewski/ EastNews
Sławomir Neumann jest dla mediów narodowych bezlitosny.

Skoro telewizja publiczna nie realizuje głównego zadania, tzn. nie wypełnia misji, nie powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Platforma Obywatelska. Dlatego szef klubu PO Sławomir Nuemann złożył do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o wstrzymanie finansowania TVP z publicznych środków.

"Telewizja Publiczna przemianowana dla lata temu na 'medium narodowe' całkowicie podporządkowane poprzez układ personalny obozowi rządzącemu, konsekwentnie i z coraz większym zaangażowaniem łamie w programach informacyjnych i większości publicystycznych art. 21 Ustawy o radiofonii i telewizji" - pisze Neumann we wniosku. I dodaje, że liderem w łamaniu tych zasad jest TVP Info.

 

 

Zgodnie z tym artykułem, nadawca publiczny ma dostarczać ludziom programy cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością. Programy nadawcy publicznego powinny kierować się odpowiedzialnością za słowo, rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń w kraju i za granicą, sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli i formowaniu się opinii publicznej, a także umożliwiać obywatelom i ich organizacjom uczestniczenie w życiu publicznym - wylicza szef klubu PO.

Zobacz też: Kurski o TVP: "Doczekaliśmy się poważnej publicystyki"

 

 

Tymczasem - według posła - to, co się w tej chwili dzieje w TVP, jest całkowitym zaprzeczeniem tych wartości. Platforma punktuje, że programy informacyjne i publicystyczne zostały zamienione w tępe narzędzie propagandy prorządowej, a obecność polityków opozycyjnych została w nich znacznie ograniczona. Dostało się nawet słynnym paskom z TVP Info.

Dlatego w swym wniosku Neumann zwraca się "w imieniu podatników, od których bezzasadnie oczekuje się utrzymywania tworu, który służy i promuje jedynie aktualnie rządzących", o zaprzestanie przekazywania środków na TVP.

Czytaj także
Polecane galerie
co to
2018-01-31 10:13
Nie lubię PO i skrzata Neumanna ale tutaj przyznaję mu całkowitą rację.Kurski może spać spokojnie bo ma ciągłą kroplówkę z naszych pieniędzy przekazywanych mu wbrew naszej woli niezależnie od tego czy ogladamy tvo czy nie!
Pisany po polsku
2018-01-29 15:52
Wygląd facjaty tego Neumanna/mówi się Nojman/ bezcenny...:D
Celebryta
2018-01-29 15:29
Bohaterze Twój Guru Donald Tusk znosił 8 lat abonament. Taka Wasza wiarygodność w tej sprawie. Sami celebryci polityczni.
Pokaż wszystkie komentarze (130)