Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jacek Kurski: w TVP jest pluralizm i możliwość debaty

63
Podziel się

- Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych, czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oświadczył Kurski.

Prezes TVP Jacek Kurski podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu
Prezes TVP Jacek Kurski podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu (PAP/Marcin Obara)
bDzBEUXp

Jacek Kurski stwierdził w środę, że w TVP jest pluralizm i możliwość nieskrępowanej debaty, a pod jego zarządem TVP utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego. To odpowiedź prezesa telewizji na zarzuty posłów opozycji.

Kurski był w środę gościem sejmowej komisji kultury i środków przekazu, która zebrała się, by rozpatrzeć sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2016 roku i zapoznać się z informacją o działalności Rady Mediów Narodowych w ubiegłym roku.

Posłowie opozycji w trakcie dyskusji zarzucali Kurskiemu m.in. brak pluralizmu w telewizji publicznej, błędne decyzje dotyczące programu. Zwracali także uwagę na spadki oglądalności.

bDzBEUXr

Prezes TVP zapewniał, że nie ma żadnej "opresji" wobec polityków opozycji w telewizji publicznej. Jak ocenił, jest tam pluralizm i możliwość nieskrępowanej debaty publicznej.

- Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oświadczył Kurski.

Stwierdził też, że komercyjni konkurenci TVP dysponują przychodami rzędu 6 miliardów złotych i nie mają żadnych obowiązków publicznych, a telewizja publiczna dysponuje przychodem jednego miliarda 400 milionów złotych i jednocześnie realizuje "niezliczone misje publiczne".

- Za wielki sukces uważam, że pomimo tak wielkiej konkurencji, Telewizja Polska pod moim zarządem utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego - podkreślił.

bDzBEUXx

Wideo: minister kultury Piotr Gliński chce mniej reklam w TVP

Prezes TVP przekonywał też, że pomiary telemetryczne "drastycznie" zaniżają oglądalność telewizji publicznej. Zapowiedział, że w niedługim czasie zostaną przedstawione dowody w tej sprawie.

Kurski potwierdził, że TVP zablokowała emisję przedstawienia teatralnego, w którym główną rolę grała aktorką Julia Wyszyńska, która wystąpiła wcześniej w spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

bDzBEUXy

Jak mówił, TVP jest zobowiązana do wykonywania przepisów ustawy o radiofonii i telewizji, która zobowiązuje nadawców publicznych do szanowania uczuć religijnych widzów, a w szczególności do respektowania chrześcijańskiego sytemu wartości.

Zdaniem prezesa TVP, Wyszyńska dopuściła się aktu, który obraża uczucia religijne Polaków. - Nie ma żadnej cenzury, jest obrona elementarnych wartości i uczuć religijnych, czy patriotycznych Polaków - powiedział Kurski.

bDzBEUXS
kraj
media
Źródło:
KOMENTARZE
(63)
nieIDEEOLOGIA
4 lata temu
Nie oglądam i słucham RTVP---powód prosty -w przekazie są pomijane fakty,ludzie i zdarzenia -milczy się o Opolu,WOŚP,linia podwójna ciągła robi się przerywana to JEST W PORZĄDKU PANIE KURSKA ?
Kuba
4 lata temu
Tego już ciemny lud nie kupi, Kurski pokazał jaka z niego miernota.
rus
4 lata temu
chocby na niego pluli to powie ze pada deszcz
bDzBEUXT
gość
4 lata temu
Kurski wesz się do roboty A NIE DO SZUKANIA PIENIĘDZY W PORTFELACH LUDZI CIĘŻKO PRACUJĄCYCH ZA TEN CHŁAM PROGRAMOWY i PROPAGANDOWY W TELEWIZJI .....
kaczy kuper
4 lata temu
Niech wreszcie zrobi te własne pomiary oglądalności metodą"na ciemny lud".Pewnie będzie z 90%
...
Następna strona