Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Jacek Kurski: w TVP jest pluralizm i możliwość debaty

63
Podziel się:

- Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych, czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oświadczył Kurski.

Prezes TVP Jacek Kurski podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu
Prezes TVP Jacek Kurski podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu (PAP/Marcin Obara)

Jacek Kurski stwierdził w środę, że w TVP jest pluralizm i możliwość nieskrępowanej debaty, a pod jego zarządem TVP utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego. To odpowiedź prezesa telewizji na zarzuty posłów opozycji.

Kurski był w środę gościem sejmowej komisji kultury i środków przekazu, która zebrała się, by rozpatrzeć sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2016 roku i zapoznać się z informacją o działalności Rady Mediów Narodowych w ubiegłym roku.

Posłowie opozycji w trakcie dyskusji zarzucali Kurskiemu m.in. brak pluralizmu w telewizji publicznej, błędne decyzje dotyczące programu. Zwracali także uwagę na spadki oglądalności.

Prezes TVP zapewniał, że nie ma żadnej "opresji" wobec polityków opozycji w telewizji publicznej. Jak ocenił, jest tam pluralizm i możliwość nieskrępowanej debaty publicznej.

- Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oświadczył Kurski.

Stwierdził też, że komercyjni konkurenci TVP dysponują przychodami rzędu 6 miliardów złotych i nie mają żadnych obowiązków publicznych, a telewizja publiczna dysponuje przychodem jednego miliarda 400 milionów złotych i jednocześnie realizuje "niezliczone misje publiczne".

- Za wielki sukces uważam, że pomimo tak wielkiej konkurencji, Telewizja Polska pod moim zarządem utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego - podkreślił.

Wideo: minister kultury Piotr Gliński chce mniej reklam w TVP

Prezes TVP przekonywał też, że pomiary telemetryczne "drastycznie" zaniżają oglądalność telewizji publicznej. Zapowiedział, że w niedługim czasie zostaną przedstawione dowody w tej sprawie.

Kurski potwierdził, że TVP zablokowała emisję przedstawienia teatralnego, w którym główną rolę grała aktorką Julia Wyszyńska, która wystąpiła wcześniej w spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Jak mówił, TVP jest zobowiązana do wykonywania przepisów ustawy o radiofonii i telewizji, która zobowiązuje nadawców publicznych do szanowania uczuć religijnych widzów, a w szczególności do respektowania chrześcijańskiego sytemu wartości.

Zdaniem prezesa TVP, Wyszyńska dopuściła się aktu, który obraża uczucia religijne Polaków. - Nie ma żadnej cenzury, jest obrona elementarnych wartości i uczuć religijnych, czy patriotycznych Polaków - powiedział Kurski.

kraj
media
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(63)
IZA123
5 lata temu
Ten APANACZ, to chyba zabłąkany APacz - odwodniony na prerii. Ciemnota, ciemnota wtórna.
yaycorz
5 lata temu
a tak ogólnie to z kogo kurski robi sobie yaya?
żalPolski
7 lat temu
Kłamią w żywe oczy wszyscy z piskoryta. Nawet przez sen
ade
7 lat temu
TVP to szczyt obiektywizmu przy TWn typowej propagandowej tubie. Za POlszewii w TVP nie było pluralizmu i obiektywizmu - przypomnijcie sobie harce pana Lisa.
Jjnnd
7 lat temu
Realizuje misje PIS i juz tylko mohery oraz lepszy sort to ogladaja. Dno
...
Następna strona