Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraj
07.06.2017 15:53

Jacek Kurski: w TVP jest pluralizm i możliwość debaty

- Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych, czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oświadczył Kurski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marcin Obara)
Prezes TVP Jacek Kurski podczas posiedzenia sejmowej komisji kultury i środków przekazu

Jacek Kurski stwierdził w środę, że w TVP jest pluralizm i możliwość nieskrępowanej debaty, a pod jego zarządem TVP utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego. To odpowiedź prezesa telewizji na zarzuty posłów opozycji.

Kurski był w środę gościem sejmowej komisji kultury i środków przekazu, która zebrała się, by rozpatrzeć sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2016 roku i zapoznać się z informacją o działalności Rady Mediów Narodowych w ubiegłym roku.

Posłowie opozycji w trakcie dyskusji zarzucali Kurskiemu m.in. brak pluralizmu w telewizji publicznej, błędne decyzje dotyczące programu. Zwracali także uwagę na spadki oglądalności.

Prezes TVP zapewniał, że nie ma żadnej "opresji" wobec polityków opozycji w telewizji publicznej. Jak ocenił, jest tam pluralizm i możliwość nieskrępowanej debaty publicznej.

- Każdy, kto jest reprezentantem realnych sił politycznych czy społecznych ma nieskrępowany dostęp i swobodę wypowiedzi w Telewizji Polskiej - oświadczył Kurski.

Stwierdził też, że komercyjni konkurenci TVP dysponują przychodami rzędu 6 miliardów złotych i nie mają żadnych obowiązków publicznych, a telewizja publiczna dysponuje przychodem jednego miliarda 400 milionów złotych i jednocześnie realizuje "niezliczone misje publiczne".

- Za wielki sukces uważam, że pomimo tak wielkiej konkurencji, Telewizja Polska pod moim zarządem utrzymała pozycję lidera rynku audiowizualnego - podkreślił.

Wideo: minister kultury Piotr Gliński chce mniej reklam w TVP

Prezes TVP przekonywał też, że pomiary telemetryczne "drastycznie" zaniżają oglądalność telewizji publicznej. Zapowiedział, że w niedługim czasie zostaną przedstawione dowody w tej sprawie.

Kurski potwierdził, że TVP zablokowała emisję przedstawienia teatralnego, w którym główną rolę grała aktorką Julia Wyszyńska, która wystąpiła wcześniej w spektaklu "Klątwa" w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Jak mówił, TVP jest zobowiązana do wykonywania przepisów ustawy o radiofonii i telewizji, która zobowiązuje nadawców publicznych do szanowania uczuć religijnych widzów, a w szczególności do respektowania chrześcijańskiego sytemu wartości.

Zdaniem prezesa TVP, Wyszyńska dopuściła się aktu, który obraża uczucia religijne Polaków. - Nie ma żadnej cenzury, jest obrona elementarnych wartości i uczuć religijnych, czy patriotycznych Polaków - powiedział Kurski.

Tagi: kraj, media, sejm, pap, tvp, kurski, krótka, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2017

nieIDEEOLOGIANie oglądam i słucham RTVP---powód prosty -w przekazie są pomijane fakty,ludzie i zdarzenia -milczy się o Opolu,WOŚP,linia podwójna ciągła robi się … Czytaj całość

07-06-2017

KubaTego już ciemny lud nie kupi, Kurski pokazał jaka z niego miernota.

07-06-2017

ApanaczPluralizm to był za koalicji PO i PSL-u?! Tak zmanipulowanej TVP jak za poprzedników to była tylko w okresie pełnego PRL-u.Na wspomnienie o Lisie i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (63)