Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP znów ze stratą. Rządowa pożyczka znika bardzo szybko

113
Podziel się

Bilans działalności TVP w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 r. to blisko 29 mln zł straty. Jacek Kurski będzie musiał wytłumaczyć się Radzie Mediów Narodowych ze swoich wydatków.

Dane finansowe TVP to problem dla prezesa Jacka Kurskiego
Dane finansowe TVP to problem dla prezesa Jacka Kurskiego (East News)
bDSDgYWd

Sytuacji finansowej Telewizji Publicznej przyjrzał się portal wirtualnemedia.pl. Szczegółowe informacje przekazał dziennikarzom Juliusz Braun z Rady Mediów Narodowych. Jak twierdzi, "wszystkie możliwe wskaźniki dołują". W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2017 r. strata TVP wyniosła blisko 28,8 mln zł.

Zobacz także: Zobacz także: Maryla Rodowicz o cenzurze w Opolu

W tym czasie wpływy z abonamentu były mniejsze o 20 mln zł niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. O 33 mln zł zmalały także wpływy z reklamy i sponsoringu. Braun zdradza również, że według jego informacji telewizja wydała już ok. 200 mln zł z rządowej pożyczki wynoszącej 800 mln zł. - To bardzo dużo pieniędzy - stwierdził w rozmowie z portalem.

bDSDgYWf

Z wydatków prezes Jacek Kurski będzie musiał się wytłumaczyć. Został zaproszony na posiedzenie Rady Mediów Narodowych, które odbędzie się 28 września.

Zapewne wówczas będzie mógł już wówczas podsumować wyniki tegorocznego festiwalu w Opolu. Szczególnie interesujący w tym kontekście wydaje się występ Jana Pietrzaka. Ceny za reklamy przy jego show TVP wyceniła zaledwie na kilka tysięcy złotych. Władze Telewizji Publicznej musiały przeczuwać, co się święci. Dzień po występie Pietrzaka internet obiegły zdjęcia pustej widowni opolskiego amfiteatru.

bDSDgYWG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(113)
PP
4 lata temu
Firma która bada oglądalność zakłamuje rzeczywistość . Media narodowe powinny być finansowane z budżetu państwa i być niezależne od obcego kapitału i prywatnych sponsorów .
ak500
4 lata temu
Super prezes ksywka "ciemny lud to kupi"Dajcie mu nastepny worek pieniedzy i tak do bakructwa doprowadzi TVP>ale to wszystko przez P> TUSKA
Piotr
4 lata temu
Pensje wyzsze o d Prezydenta,transmisje z kosciolow trwaja calymi dniami itpZa niegospodarnosc jak sie orrjentuje jest kara sadowa.
bDSDgYWH
Dario
4 lata temu
Gdzie są teraz wyszczekane gęby zwolenników dobrej zmiany? Gdzie jest wasz komentarz do tego artykułu?
leo
4 lata temu
Już czas zamknąć komunistyczną pisowską telwizje
...
Następna strona