Notowania

txm
04.08.2017 12:37

Dyskont odzieżowy pozbył się towaru po niskich cenach. TXM naprawia błędy z początku roku

Dyskonty odzieżowe TXM z mozołem wydobywają się z problemów z początku roku. Wtedy zwolniono prezesa po błędach przy wdrożeniu nowego oprogramowania, obsługującego powiększoną sieć. Spółka wyprzedała w lipcu po niższych cenach zalegający towar.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TXM/materiały prasowe)

Dyskonty odzieżowe TXM z mozołem wydobywają się z problemów z początku roku. Wtedy zwolniono prezesa po błędach przy wdrożeniu nowego oprogramowania, obsługującego powiększoną sieć. Spółka wyprzedała w lipcu po niższych cenach zalegający towar.

TXM miała od lutego do kwietnia poważne problemy z systemem informatycznym. Jego wcześniejszy wykonawca twierdził, że spółka sama wzięła się za dokończenie prac przy nim. Niestety nie wyszło jej to na dobre.

Towar był przez dwa miesiące wysyłany do sklepów w niedostatecznych ilościach a wysyłki trafiały nie do tych punktów co trzeba. Skutkowało to opóźnieniami w dostępności oferty przejściowej oraz wiosenno-letniej.

Pod koniec maja rada nadzorcza TXM odwołała zarząd, powołując na prezesa Tomasza Walusia, byłego dyrektora Tesco.

Teraz spółka musiała się pozbyć zalegającego towaru. "W lipcu TXM przeprowadził wyprzedaż towarów na większą skalę niż w latach poprzednich. Spowodowało to spadek marży procentowej o kilka punktów procentowych rok do roku" - podała spółka w komunikacie. Oznacza to, że towar można było kupić po mocno okazyjnych cenach.

Tak się robi modę w Polsce. Zobacz LPP od kuchni

Wartość przychodów grupy TXM w ten sposób wzrosła. W lipcu 2017 r. wyniosła według wstępnych danych 32 mln zł, czyli o 13 proc. więcej w porównaniu do lipca roku poprzedniego. Licząc za siedem pierwszych miesięcy roku sprzedaż wyniosła 197 mln zł i była na tym samym poziomie co w roku poprzednim.

To niezbyt pocieszające, że sprzedaż był taka jak rok temu dla spółki, która inwestowała w rozbudowę sieci salonów. Sieć TXM na koniec lipca składała się z 398 sklepów własnych o łącznej powierzchni 103,6 tys. m2. To o 21 proc. więcej niż na koniec lipca 2016 r.

Giełdę jednak dane ucieszyły. Potraktowano to jako koniec kłopotów i wyjście spółki na prostą. Akcje TXM podrożały o ponad 4 proc. w piątek, wracając w ten sposób do poziomu kursu sprzed tygodnia.

Notowania akcji TXM w ostatnim tygodniu

Spółka pochwaliła się przy okazji prezentacji wyników osiągnięciami sklepu internetowego. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez txm.pl w lipcu 2017 wyniosły ok. 0,7 mln zł, co oznacza wzrost o 37 proc. w stosunku do lipca 2016 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego wyniosła ok. 4,8 mln zł i była o 12 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Tagi: txm, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2017

ZbigniewKto robi zakupy w TXM ? Chiński bubel

04-08-2017

Rolnik z pod ZamościaNie znam tego sklepu, jest ten sklep w Zamościu? Na codzień ubieram się w Calvin Klein i u Armaniego a od święta Dior i Prada.

04-08-2017

xPIS-owcy omijajcie mój dom szerokim łukiem. W przypadku wtargnięcia na teren prywatny może wam się stać krzywda. To nawet bardzo prawdopodobne.

Rozwiń komentarze (10)