Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.04.2018 11:31

Ubezpieczenia wzajemne w Polsce

Ochrona mienia publicznego przed skutkami klęsk żywiołowych z wykorzystaniem mechanizmu wzajemności w ubezpieczeniach to jeden z tematów IV Europejskiego Kongresu Samorządów. Konferencja wystartuje 26 kwietnia w Krakowie i potrwa dwa dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
Archiwum Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Dlaczego zapomniano o ubezpieczeniach wzajemnych w Polsce? Jakie są główne obawy włodarzy jednostek samorządu terytorialnego przed wzajemnością? Czy Członek Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych partycypuje w szkodzie czy w stracie technicznej? Co zyskuje jednostka samorządu terytorialnego, implementując na swoim majątku wzajemność w ubezpieczeniach? Odium pojęcia „dopłata” oraz tworzenie Związków Wzajemności Członkowskiej jako zabezpieczenie homogeniczności współtworzących daną grupę ryzyk. To tylko niektóre z zagadnień, nad którymi pochylą się uczestnicy debaty „Ochrona mienia publicznego przed skutkami klęsk żywiołowych z wykorzystaniem mechanizmu wzajemności w ubezpieczeniach”. Organizatorem dyskusji jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

Archiwum Forum Ekonomicznego w Krynicy

W debacie wezmą udział wybitni znawcy tematu: wiceprezes PIU - Andrzej Maciążek, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego: burmistrz Tucholi - Tadeusz Kowalski oraz zastępca wójta gminy Raciechowice - Wojciech Grela, gen. Mieczysław Bieniek i Prezes Zarządu TUW PZUW - Rafał Kiliński. Dyskusję poprowadzi Ryszard Żabiński.

- Udział w wydarzeniach o tematyce samorządowej to z punktu widzenia Towarzystwa nieodzowny element działalności TUW PZUW w obszarze ubezpieczania jednostek samorządowych, a uczestnictwo w debatach, panelach czy objęcie patronatem Europejskiego Kongresu Samorządów to sygnał dla rynku i docelowych członków TUW o obecności TUW PZUW w tym obszarze – mówi Prezes Rafał Kiliński.

Organizatorem IV Europejskiego Kongresu Samorządów jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Miastem Gospodarzem jest Kraków. Organizatorem panelu „Ochrona mienia publicznego przed skutkami klęsk żywiołowych z wykorzystaniem mechanizmu wzajemności w ubezpieczeniach” jest TUW PZUW.

Archiwum Forum Ekonomicznego w Krynicy

Informacja prasowa

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2018

JozefA co na temat ubezpieczeń wie generał Bieniek ?

Rozwiń komentarze (1)