Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ubezpieczyciele chcą wiedzieć o mandatach. Tego jednak nie sprawdzą

Ubezpieczyciele chcą wiedzieć o mandatach. Tego jednak nie sprawdzą

Podwyżka OC za punkty karne? Ubezpieczyciele nie sprawdzą konta
Podwyżka OC za punkty karne? Ubezpieczyciele nie sprawdzą konta

Ministerstwo Cyfryzacji nie przewiduje wprowadzenia takich zmian w przepisach, które umożliwiłyby firmom ubezpieczeniowym dostęp do systemu CEPiK i odczytanie tam stanu punktów karnych potencjalnych klientów - poinformował rzecznik prasowy resortu Karol Manys.

- Już wcześniej ubezpieczyciele zgłaszali się z takimi postulatami, żeby umożliwić im pozyskiwanie informacji, na przykład dotyczących punktów karnych. Chodziło im zapewne o to, by oferować zniżki tym klientom, którzy punktów karnych nie mają - powiedział Manys.

- Na chwilę obecną nie ma możliwości prawnych, żeby ubezpieczyciele mieli dostęp do stanu punktów karnych swoich klientów. Nie zamierzamy w tym zakresie zmieniać przepisów - dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że jeżeli ktoś sam zechce swojemu ubezpieczycielowi takie dane udostępnić, to w tym zakresie nie ma żadnych przeciwwskazań.

Ceny ubezpieczeń wróciły do normalności.

 

 

Podkreślił, że jeśli ubezpieczyciele zaoferują klientom możliwość zmniejszenia składki w zamian za udowodnienie, że mają czyste konto punktowe lub mają niewiele punktów, to klient sam może przekazać ubezpieczycielowi wydruk ze swojego konta, na które może się zalogować korzystając z profilu zaufanego.

- To dany obywatel, dany kierowca musi podjąć decyzję. Nie ma możliwości, żeby ubezpieczyciele otrzymywali dane o stanie punktów automatycznie - podkreślił.

Powiedział, że obecnie każdy, kto ma założony profil zaufany, może na portalu Obywatel.gov.pl sprawdzić stan swojego konta punktowego drogą elektroniczną za darmo.

autor: Łukasz Pawłowski

gospodarka, ubezpieczenia, oc, bezpieczeństwo, informatyka
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Realista
2017-09-09 13:16
A wliczyć OC w cenę paliwa i koniec tematu. Notorycznym sprawcom wypadków doliczyć stosowny domiar, a jeżdżącym bezwypadkowo wypłacić co jakiś czas premię. Skończyć z pisaniem i sprawdzaniem polis. Tani i skuteczny sposób na ubezpieczeniowe szambo, jakie wytwarza bansterskie lobby.
Chu
2017-09-09 10:03
Ubezpieczanie aut to relikt PRL z której korzystają zlodziejskie firmy. Ubezpieczenie powinno być na osobę a nie ja ma trzy auta i muszę mieć trzy ubezpieczenia!!! Może nad tym popracuja.
irek
2017-09-09 06:04
chca oferowac znizki zart !!! kto ma punkty bedzie musial wiecej zaplacic proste, oce robi sie w polsce jak w uk tylko szkoda ze zarobki nie ida w ta sama strone.
Pokaż wszystkie komentarze (9)