Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ubezpieczyciele chcą wiedzieć o mandatach. Tego jednak nie sprawdzą

9
Podziel się

Jeżeli ktoś sam zechce swojemu ubezpieczycielowi takie dane udostępnić, to w tym zakresie nie ma żadnych przeciwwskazań.

Podwyżka OC za punkty karne? Ubezpieczyciele nie sprawdzą konta
Podwyżka OC za punkty karne? Ubezpieczyciele nie sprawdzą konta
bEpKYSvF

Ministerstwo Cyfryzacji nie przewiduje wprowadzenia takich zmian w przepisach, które umożliwiłyby firmom ubezpieczeniowym dostęp do systemu CEPiK i odczytanie tam stanu punktów karnych potencjalnych klientów - poinformował rzecznik prasowy resortu Karol Manys.

- Już wcześniej ubezpieczyciele zgłaszali się z takimi postulatami, żeby umożliwić im pozyskiwanie informacji, na przykład dotyczących punktów karnych. Chodziło im zapewne o to, by oferować zniżki tym klientom, którzy punktów karnych nie mają - powiedział Manys.

- Na chwilę obecną nie ma możliwości prawnych, żeby ubezpieczyciele mieli dostęp do stanu punktów karnych swoich klientów. Nie zamierzamy w tym zakresie zmieniać przepisów - dodał.

bEpKYSvH

Zaznaczył jednocześnie, że jeżeli ktoś sam zechce swojemu ubezpieczycielowi takie dane udostępnić, to w tym zakresie nie ma żadnych przeciwwskazań.

Zobacz także: Ceny ubezpieczeń wróciły do normalności.

Podkreślił, że jeśli ubezpieczyciele zaoferują klientom możliwość zmniejszenia składki w zamian za udowodnienie, że mają czyste konto punktowe lub mają niewiele punktów, to klient sam może przekazać ubezpieczycielowi wydruk ze swojego konta, na które może się zalogować korzystając z profilu zaufanego.

bEpKYSvN

- To dany obywatel, dany kierowca musi podjąć decyzję. Nie ma możliwości, żeby ubezpieczyciele otrzymywali dane o stanie punktów automatycznie - podkreślił.

Powiedział, że obecnie każdy, kto ma założony profil zaufany, może na portalu Obywatel.gov.pl sprawdzić stan swojego konta punktowego drogą elektroniczną za darmo.

autor: Łukasz Pawłowski

bEpKYSwi
gospodarka
bezpieczeństwo
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Realista
4 lata temu
A wliczyć OC w cenę paliwa i koniec tematu. Notorycznym sprawcom wypadków doliczyć stosowny domiar, a jeżdżącym bezwypadkowo wypłacić co jakiś czas premię. Skończyć z pisaniem i sprawdzaniem polis. Tani i skuteczny sposób na ubezpieczeniowe szambo, jakie wytwarza bansterskie lobby.
Chu
4 lata temu
Ubezpieczanie aut to relikt PRL z której korzystają zlodziejskie firmy. Ubezpieczenie powinno być na osobę a nie ja ma trzy auta i muszę mieć trzy ubezpieczenia!!! Może nad tym popracuja.
irek
4 lata temu
chca oferowac znizki zart !!! kto ma punkty bedzie musial wiecej zaplacic proste, oce robi sie w polsce jak w uk tylko szkoda ze zarobki nie ida w ta sama strone.
bEpKYSwj
xXx
4 lata temu
To ubezpieczalnie niech nam od razu wydaje uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi i niech zaczną nas egzaminować
Leon
4 lata temu
Powinni miec wglad,mandaty za przekroczenie predkosci powinny powodowac wzrost ceny oc.