Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Afera w Ubojni w Kutnie. Miliony złotych strat Skarbu Państwa

142
Podziel się:

Udokumentowane straty Skarbu Państwa wynoszą 35 milionów złotych, ale prokuratura szacuje, że mogą sięgać nawet blisko 100 milionów.

Afera w Ubojni w Kutnie. Miliony złotych strat Skarbu Państwa
(Bartosz Krupa/East News)

Nawet 100 milionów złotych mogą sięgać straty Skarbu Państwa w ubojni w Kutnie. W Kutnie i w 47 innych miejscach, w poniedziałek jednocześnie wkroczyło 200 funkcjonariuszy policji, straży granicznej, inspekcji pracy i kontroli skarbowej. O wynikach Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało w czwartek.

Rzeczniczka CBŚP Agnieszka Hamelusz powiedziała, że spółka prowadząca ubojnię i ponad 30 powiązanych z nią firm w kraju wyłudzały VAT. Udokumentowane straty Skarbu Państwa wynoszą 35 milionów złotych, ale prokuratura szacuje, że mogą sięgać nawet blisko 100 milionów. Jak wyjaśnia Agnieszka Hamelusz, firmy te wystawiały faktury za usługi, które nigdy nie zostały wykonane. Chodzi przede wszystkim o wyżywienie, zakwaterowanie i szkolenie pracowników ubojni w Kutnie. Potem dokonywały zwrotu podatku VAT za usługi, które nie miały miejsca.

W wyniku kontroli inspektorzy pracy stwierdzili aż 388 osób pracujących bez umów o pracę, z czego 140 stanowili obywatele Ukrainy. Pięciu Ukraińców przebywało w Polsce nielegalnie. Podczas poniedziałkowej akcji wylegitymowano 900 osób w tym 400 obcokrajowców.

Z zatrzymanych ośmiu osób łódzki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu w tym lidera grupy, obywatela Włoch. Łącznie piętnastu osobom w tej sprawie postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i prania brudnych pieniędzy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

wiadomości
gospodarka
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(142)
Krol
6 lat temu
NIE MA PRACY DLA POLAKÓW, TO ZATRUDNIAJĄ NIELEGALNIE UKRAINCÓW !!! TO PO TO ICH SPROWADZACIE? ŻEBY ZNISZCZYC POLAKÓW i OSZUKIWAĆ? A PREZYDENTOWI WYDALI ZAKAZ WJAZDU - TACY TO UKRAINSCY PRZYJACIELE OD WYCHWALANIA ZBRODNI BANDERY?
fofo
6 lat temu
I tak jest ze wszystkimi firmami zagranicznymi w Polsce, a zwłaszcza, hiszpańskimi, włoskimi i portugalskimi. One traktują ten kraj jak terytorium podbite, a Polaków jak Indian.
Delegowany
6 lat temu
Pracuje za granica jestem oddelegowany .nalezy mi sie dieta .Prawdopodobnie firma ja sobie odlicza .Ja jej nie otrzymuje.Jak to sprawdzic?
ms
6 lat temu
Praktycznie codziennie słychać o złapaniu oszustów wyłudzające miliony vat , brawo PIS skuteczność wykrywania przekrętów rośnie!!! Oby tak dalej to każdy z nas na tym zyska, a nie każdy Polak rocznie w produktach oddaje grube pieniądze na Vat nawet ok. 30tys zł rocznie na rodzine, z tych pieniędzy mają być utrzymywane szpitale drogi i inne koszty dla nas obywateli, a nie jeden baran z drugim wyłudzi te ciężko odkładane miliony, karać ich po 20lat więzienia i zwrot całej kwoty wraz z kosztami postępowania oraz grubymi grzywnami
OBYWATEL
6 lat temu
brawo w przeciągu roku słychać więcej o łapaniu cwaniaczków, białych kołnierzyków niż przez 8 lat PO - DOŚĆ OKRADANIA POLSKI
...
Następna strona